Aktualności

Karol "Pjus" Nowakowski nie żyje. Zmagał się z rzadką chorobą
Pjus  Foto: x-news
W 2004 roku u Pjusa zdiagnozowana rzadką chorobę neurofibromatozę typu 2. Tylko w 2021 roku operowano zmiany w jego ciele cztery razy. Dzień przed śmiercią poinformował o kolejnej operacji. W jej trakcie zmarł.

Świat polskiego hip-hopu w środę 12 stycznia pogrążył się w żałobie. Informacja o śmierci Pjusa, członka grupy 2cztery7, wstrząsnęła nie tylko artystami, ale i słuchaczami rapu. W mediach społecznościowych fani Pjusa publikowali archiwalne fotki rapera, jego ulubione utwory muzyczne i anedgoty z nim związane. W każdym słowie czuć było ból po stracie.

Raper Pjus nie żyje

Karol "Pjus" Nowakowski urodził się 31 marca 1982 roku we Wrocławiu. W 2002 roku razem z Mesem i Stasiakiem założyli zespół 2cztery7. Pjus to niekwestionowana legenda polskiego rapu. Współpracował m.in. z Mesem, Stasiakiem, Eldo, Pezetem czy grupą Molesta Ewenement. Albumy "Funk dla smaku" i "Spaleni innym słońcem", które współtworzył, uzyskały już status kultowych.


Dwa lata po rozpoczęciu przygody z muzyką usłyszał diagnozę. Okazało się, że raper cierpi na rzadką chorobę neurofibromatozę typu 2. Nerwy słuchowe zostały zaatakowane przez nowotwór. Środowisko muzyczne pomogło zebrać środki finansowe, aby Pjus mógł przejść szereg operacji ratujących zdrowie i życie. Niestety w ich wyniku raper stracił słuch. To był prawdziwy cios dla muzyka. Na szczęście udało się przywrócić zmysł słuchu w aż 80 proc. dzięki implantom pniowym. Tym samym raper Pjus został pierwszą i jedyną osobą na świecie z cyfrowy słuchem.

W środę Pjus po raz kolejny trafił na stół operacyjny.

"Karol zmarł w trakcie długiej operacji, powodem było zatrzymanie akcji serca" - przekazał PAP Łukasz Stasiak.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl składa rodzinie i przyjaciołom wyrazy współczucia.źródło: PAP | autor: Aleksandra Głowińska

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Syn Andrzeja Seweryna zagrał w głośnym filmie. "Rozumiecie, jak bardzo się cieszę"
Następny artykuł:

Syn Andrzeja Seweryna zagrał w głośnym filmie. "Rozumiecie, jak bardzo się cieszę"

tvnpix