Co Za Tydzień

Co 11 września na antenie "Co za Tydzień"? Kulisy filmu "Kos" i finał festiwalu Warszawa Singera 2022

Co Za Tydzień

Autor:
Dominika
Kowalewska
Olivier Janiak - prowadzący program "Co Za Tydzień"

W najnowszym odcinku magazynu "Co Za Tydzień" m.in. wizyta na planie filmu "Kos" o Tadeuszu Kościuszce; relacja z festiwalu Warszawa Singera 2022 oraz wernisaż wystawa "The Core" w gdańskiej stoczni. W programie wywiady ze znanymi aktorami, muzykami i gwiazdami. Zobacz koniecznie!

Program "Co Za Tydzień" jak zwykle jest tam, gdzie dzieją się najciekawsze wydarzenia ze świata kultury i show-biznesu. W najbliższą niedzielę 11 września o 11.30 wyemitowany zostanie kolejny odcinek. Co w nim zobaczymy?

Wizyta na planie filmu "Kos" o Tadeuszu Kościuszce

W nowym odcinku ekipa programu "Co za Tydzień" zawita na plan filmu "Kos" Pawła Maślony. Produkcja będzie opowiadać o Tadeuszu Kościuszce, który mobilizuje polską szlachtę i chłopów do powstania przeciwko Rosjanom. W tytułowej roli zobaczymy Jacka Braciaka, a towarzyszyć mu będą Bartosz Bielenia, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz i Jason Mitchell, który wcieli się postać przyjaciela Kościuszki. Widzowie mogą kojarzyć tego aktora z takich mega produkcji jak "Straight Outta Compton" i "Kong. Wyspa Czaszki". Film - jak zapowiadają twórcy - ma pokazać pełnokrwistego bohatera, a nie postać z pomników.

Relację z wizyty na planie filmu "Kos" zobaczycie w niedzielnym odcinku "Co za Tydzień".

Festiwal Warszawa Singera 2022

W finale festiwalu kultury żydowskiej Warszawa Singera w Teatrze Wielkim zaśpiewała Yasmin Levy. Izraelska pieśniarka ma liczne grono fanów w Polsce, śpiewa między innymi, w języku Ladino. Festiwal trwał przez ponad tydzień, widzowie mogli uczestniczyć w koncertach, spektaklach, wystawach i spotkaniach z literaturą, a również wziąć udział w wydarzeniach związanych z kulturą żydowską.

Ekipa programu "Co za Tydzień" porozmawiała m.in. z Yasmin Levy i Kayah, które razem stanęły na scenie.

"Elvis" wszedł do polskich kin. Co działo się na uroczystej premierze?
"Elvis" wszedł do polskich kin. Co działo się na uroczystej premierze? Za nami polska premiera filmu "Elvis". Podczas oficjalnej, pierwszej projekcji w naszym kraju w Kinie Helios zjawiło się wiele gwiazd, a wśród nich Rafał Zawierucha, który dobrze się zna z odtwórcą tytułowej postaci, Austinem Butlerem. "Pamiętam jego radość i szczęście" - wspominał.

Wernisaż wystawa "The Core"

W sercu stoczni gdańskiej, w galerii Plenum odbył się wernisaż wystawy "The Core", która jest efektem spotkania i wspólnej pracy dwóch niezwykłych artystów — rzeźbiarza Tomasza Górnickiego i fotografa Rogera Ballena. Na imponującej przestrzeni 1500 m2 prezentowane są instalacje ukazujące wewnętrzny świat artystów, zadających sobie pytania o istotę człowieczeństwa.

Wystawę "The Core" można oglądać w Gdańsku do 19 września. A tych, którzy nie będą w stanie dotrzeć na wydarzenie, zachęcamy do obejrzenia rozmowy z twórcami w niedzielnym odcinku "Co za Tydzień".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości