Gwiazdy

Andrzej Piaseczny o śmierci i swoim pochówku. "Jesteśmy tylko kupą myślącego mięsa"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Andrzej Piaseczny o śmierci. Chce przekazać swoje organy

Andrzej Piaseczny otwarcie porozmawiał z dziennikarzem na temat śmierci. Piosenkarz zastanawiał się już nad tym, jak chce być pochowany. Podzielił się przemyśleniami na temat przemijania ludzkiego ciała. Gwiazdor chce, aby jego narządy służyły potrzebującym.

Zbliża się Wszystkich Świętych. Co roku temat przemijania pobudza gwiazdy do refleksji. Andrzej Piaseczny bardzo poważnie podchodzi do śmierci, choć - jak podkreślił w wywiadzie - planuje długie życie. Jednak już teraz pomyślał, jak może pomóc potrzebującym, nawet gdy odejdzie już z tego świata.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Andrzej Piaseczny wie, jak chce zostać pochowany. Po śmierci chce nadal pomagać

Dziennikarz Pomponika zapytał artystę, czy chciałby zostać skremowany po śmierci.

"Myślę, że chyba tak. To już jest nieuniknione, gdy jest nas tylu na świecie [...] Ale ustalmy, że czekamy jeszcze z tym procesem, bo planuję dobre, długie życie" - odparł żartobliwie piosenkarz.

Andrzej Piaseczny chciałby przysłużyć się ludziom nawet po swoje śmierci. Wyjawił, że zamierza oddać swoje narządy potrzebującym.

Jesteśmy tylko kupą myślącego mięsa, więc służmy, nawet jak nas już nie będzie. Jeżeli komuś mogę uratować życie, to jest element mojej moralności — czynienie dobra. Jak ma nas nie być, to nas nie będzie. A jak będziemy gdzieś indziej, to na co nam te - za przeproszeniem - członki?

Julia Wieniawa planuje oddać swoje organy

Kilka lat temu o przekazaniu swoich organów po śmierci mówiła Julia Wieniawa. Mimo młodego wieku świadomie podeszła do tego tematu. Gwiazda wsparła kampanię Ministerstwa Zdrowia, promującą świadome dawstwo narządów, krwi, szpiku i komórek macierzystych.

Chcę być dawcą, oddam swoje narządy. Każdy z nas może potrzebować przeszczepu, ale i każdy z nas może być potencjalnym dawcą. Ja po śmierci oddam swoje narządy, bo wiem, że mogę uratować życie nawet ośmiu osób. Ty też możesz to zrobić

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości