Gwiazdy

Anita Lipnicka zabrała głos na temat Varius Manx. "Jest to moja jedyna wypowiedź w tej sprawie"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Anita Lipnicka na koncercie

Varius Manx został oskarżony o znęcanie psychiczne i molestowanie przez Martę Kuszyńską, siostrę byłej wokalistki zespołu. Teraz o zabranie głosu została poproszona przez fanów pierwsza wokalistka zespołu, Anita Lipnicka. "Trudno mi się wypowiadać w kwestii nieswoich doświadczeń" - czytamy.

W mediach nie milkną echa głośnego wpisu siostry Moniki Kuszyńskiej. Marta Kuszyńska zarzuciła członkom zespołu niewłaściwe zachowania, w tym "znęcanie psychiczne i molestowanie". Niedługo po tym zespół wydał oświadczenie, w którym odparł jej zarzuty, dodając, że w ciągu prawie sześcioletniej współpracy z jej siostrą, ta była obecna na próbach zaledwie kilka razy.

Wokalistki bronią członków Varius Manx

Członkowie Varius Manx w opublikowanym oświadczeniu zaznaczyli również, że sprawę zgłoszą odpowiednim organom, ponieważ zostali bezpodstawnie oskarżeni. Głos w tej sprawie zabrały również wokalistki zespołu, czyli Anna Józefina Lubieniecka i Katarzyna Stankiewicz. Obie panie napisały, że nigdy nie były świadkami podobnych zachowań ze strony muzyków, a ich współpraca przebiegała bardzo dobrze.

"Trudno jest mi wyobrazić ich sobie jako molestatorów. Za nami w przeszłości zostały różne emocjonalne historie, ale nigdy nie zaznałam ani też nie widziałam znęcania się czy molestowania zarówno psychicznego, jak i fizycznego" - napisała Katarzyna Stankiewicz na swoim profilu na Instagramie.

Teraz do sprawy odniosła się Anita Lipnica, która była pierwszą wokalistką grupy. Na Facebooku napisała:

"W związku z licznymi zapytaniami ze strony mediów, dotyczącymi wczorajszego wpisu pani Marty Kuszyńskiej na Facebooku, chciałabym wystosować oświadczenie, że osobiście nigdy nie doświadczyłam żadnej formy 'molestowania czy psychicznego znęcania się' ze strony muzyków z zespołu Varius Manx w czasie trwania naszej współpracy. Każda z nas — wokalistek zespołu — miałaby pewnie swoją, zupełnie odmienną historię do opowiedzenia, dotyczącą pobytu w grupie, trudno mi się jednak wypowiadać w kwestii nieswoich doświadczeń" - zaczęła wpis piosenkarka.

Zobacz wideo:

Anna Świątczak o kontaktach z Michałem Wiśniewskim
Anna Świątczak o kontaktach z Michałem Wiśniewskim Anna Świątczak o kontaktach z Michałem Wiśniewskim Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Anita Lipnicka nie doświadczyła przemocowych zachowań w zespole

W dalszej części oświadczenia Anita Lipnicka dodała, że do tej pory utrzymuje dobre stosunki z Robertem Jansonem, jednak z pozostałymi członkami zespołu nie ma kontaktu.

"Zakończyłam współpracę z Varius Manx 25 lat temu, a moje odejście — jakkolwiek mało sensacyjnie to brzmi — podyktowane było pragnieniem rozpoczęcia działalności artystycznej na własny rachunek i przejęcia kontroli nad swoimi sprawami zawodowymi, o czym wielokrotnie już wspominałam w wywiadach. Do dnia dzisiejszego pozostaję w bardzo serdecznych stosunkach z Robertem Jansonem, zaś z pozostałymi członkami zespołu nie mam kontaktu od blisko ćwierć wieku. Jest to moja jedyna wypowiedź w tej sprawie" - czytamy.

Zobacz również:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości