Gwiazdy

Anna Mucha o zarobkach kobiet w swoich produkcjach. "Jako człowiek i koleżanka zachowałam się w porządku"

Gwiazdy

Autor:
Urszula
Grabowska
Anna Mucha o zarobkach aktorek

Popularna aktora Anna Mucha postanowiła zostać producentką teatralną. Gwiazda w ostatnim wywiadzie zdradziła, jak wyglądają zarobki aktorek w Polsce.

Aktorka postanowiła opowiedzieć o nierównościach płacowych w wykonywanym przez nią zawodzie. "To, co jest ku...sko nie w porządku, to nierówność płacowa" - podkreśla Anna Mucha w wywiadzie dla Party.pl. Gwiazda zwróciła uwagę na to, że aktorzy na planach seriali zarabiają dwa razy więcej niż w tym samym czasie aktorki. Celebrytka odniosła się też do słów swoich koleżanek z branży.

"I niech mi młodsze koleżanki nie opowiadają pierdół, że są zadowolone ze swojego wynagrodzenia… Bardzo mnie to cieszy, że mają pieniądze na waciki, ale jeśli w tym czasie faceci zarabiają dwa razy więcej od nas, to coś jest nie tak" - mówi Anna Mucha.

Anna Mucha została producentką

Anna Mucha jak sama mówi, postanowiła zostać po 30 latach pracy producentką teatralną nie dla pieniędzy, ale dla realizacji siebie. Odkryła w sobie nową pasję. Gwiazda została producentką reaktywnego po pandemii objazdowego spektaklu "Przygoda z ogrodnikiem." Na jesieni zaś będzie miał premierę jej drugi spektakl "O mało co".

Aktorka podkreśla, że jako producentka ma realny wpływ na zarobki aktorów. W swoich produkcjach pilnuje tego, aby aktorki zarabiały tyle samo, co aktorzy. 

"Jako producentka mam realny wpływ na zarobki mojej obsady i moje aktorki zarabiają tyle samo co aktorzy. Jako producentka muszę się pilnować Excelu. Muszę patrzeć na to, aby spektakl się zwrócił. Wiem, że to nastąpi szybciej czy później, a przynajmniej mam poczucie, że jako człowiek i koleżanka zachowałam się w porządku, wyrównując te stawki" - mówi aktorka.

"Kuba Wojewódzki" Sezon 18. Odcinek 3 - Małgorzata Kożuchowska i Krzysztof Skórzyński. Zwiastun
"Kuba Wojewódzki" Sezon 18. Odcinek 3 - Małgorzata Kożuchowska i Krzysztof Skórzyński. Zwiastun

Anna Mucha w "Masterchef"

Gwiazda ostatnio wystąpiła w specjalnym odcinku programu "Masterchef". Aktorka mogła spróbować dań na randkę, jakie zaproponowali uczestnicy ubiegający się o tytuł polskiego Masterchefa. Anna Mucha jest znana  nie tylko z seksownej figury, ale również z ciętego języka. Aktorka podkreśliła, że masło w kuchni jest jej absolutnym "must have", a degustacja jedzenia to jej pasja. 

Anna Mucha i Magda Gessler nie oszczędzały uczestników i wprost chwaliły albo krytykowały kulinarne starania przyszłych Masterchefów. Zobacz cały odcinek na Player.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też:

Autor:Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości