Gwiazdy

Będzie "Gorączka 2"? Al Pacino powiedział, kto powinien wcielić się w jego postać

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Robert De Niro i Al Pacino to gwiazdy "Gorączki" z 1995 roku
WireImage/Getty ImagesRobert De Niro i Al Pacino to gwiazdy "Gorączki" z 1995 roku

Nie milkną spekulacje na temat powstania drugiej części kultowego filmu "Gorączka" z 1995 roku. Odtwórcą jednej z głównych ról jest Al Pacino. Aktor został zapytany o to, kto powinien zagrać jego rolę w prequelu kultowej produkcji. Co odpowiedział?

W trakcie festiwalu Tribeca w Nowym Jorku odbył się pokaz specjalny kultowego filmu "Gorączka". Po seansie producent Art Linson, a także odtwórcy głównych ról - Al Pacino i Robert De Niro - odpowiadali na pytania widzów. Jedno z nich dotyczyło drugiej części produkcji.

Al Pacino o tym, kto powinien go zagrać jego postać w prequelu "Gorączki"

Al Pacino zapytany został o to, kto powinien wystąpić jako młodsza wersja jego postaci, jeśli powstałby prequel "Gorcząki". Aktor nie zastanawiał się ani chwili. Stwierdził, że w jego rolę powinien wcielić się Timothée Chalamet.

Młody gwiazdor zdobył sławę dzięki udziałowi w filmie "Tamte dni, tamte noce". Ostatnio mogliśmy go oglądać w produkcjach docenionych przez krytyków i publiczność takich jak "Diuna", "Nie patrz w górę" czy "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun".

Czy Timothée Chalamet mógłby zagrać młodszą wersję Ala Pacino? Oceńcie sami:

Al Pacino stwierdził, że w "Gorączce 2" mógłby go zagrać Timothée Chalamet
Al Pacino stwierdził, że w "Gorączce 2" mógłby go zagrać Timothée Chalamet
Getty Images
Gala rozdania nagród Orły 2022 - wywiady z gwiazdami
Gala rozdania nagród Orły 2022 - wywiady z gwiazdami
"Co Za Tydzień"

"Gorączka" - o czym jest film z 1995 roku z Robertem De Niro i Alem Pacino?

Film "Gorączka" z 1995 roku to thriller kryminalny wyreżyserowany przez Michaela Manna, który jest także autorem scenariusza. Główne role zagrali w nim Al Pacino i Robert De Niro, którzy po raz pierwszy spotkali się na jednym planie. Jednym z najbardziej pamiętnych kadrów filmu jest właśnie scena rozmowy Ala Pacino i Roberta De Niro w kawiarni, w której pierwszy raz widać dwóch wielkich aktorów w jednym ujęciu.

Robert De Niro gra profesjonalnego złodzieja Neila McCauleya. Al Pacino wciela się w rolę porucznika Vincenta Hanna, tropiącego przestępcę. Główny wątek oparty jest na motywach śledztwa prowadzonego w 1980 roku przez chicagowskiego policjanta Chucka Adamsona przeciwko złodziejowi, od którego bohater Roberta De Niro wziął swoje nazwisko.

Film niedługo po premierze osiągnął niezwykły sukces. Widzów zachwyciła jego szczegółowość i autentyczność. Szczególnie scena strzelaniny, która była konsultowana z byłym specem SAS-u oraz pokazane z każdym detalu napady na bank.

Robert De Niro w filmie "Gorączka" z 1995 roku
Robert De Niro w filmie "Gorączka" z 1995 roku
Moviepix/Getty Images

"Gorączka 2" - o czym opowiada?

Ostatnio spekulacje na temat powstania drugiej części kultowego filmu nasiliły się. Michael Mann i Meg Gardiner wydali bowiem książkę "Heat 2" ("Gorączka 2"), z której dowiadujemy się, co poprzedziło wydarzenia pokazane w filmie, a także ich następstwa.

Akcja książki rozpoczyna się dzień po wydarzeniach z filmu "Gorączka". Raniony Chris Shiherlis (Val Kilmer) desperacko próbuje wydostać się z Los Angeles. Później akcja cofa się w czasie o sześć lat, a jednocześnie opowiada o tym, co wydarzyło się kilka lat później.

Czytelnicy dowiadują się więcej nie tylko o głównych, ale także drugoplanowych bohaterach filmu takich jak Charlene (Ashley Judd), Nate (Jon Voight), Trejo (Danny Trejo) czy Kelso (Tom Noonan). W książce pojawiają się także nowe postacie. Akcja rozgrywa się nie tylko w Los Angeles, ale też w Ameryce Południowej i Azji Południowej.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: WireImage/Getty Images

Pozostałe wiadomości