Gwiazdy

Pierce Brosnan o swojej roli w filmie "Black Adam". "Byłem zaskoczony, ale zadowolony"

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
Mat. prasowe Warner Bros.
Pierce Brosnan na planie filmu "Black Adam"

Już w ten piątek 21 października premiera najnowszego komiksowego filmu od Warner Bros. i DC Comics, czyli "Black Adam" z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Jedną z ważnych ról w filmie odgrywa Pierce Brosnan. Aktor opowiedział, jak zareagował na propozycję udziału w filmie.

Fani czekają z niecierpliwością na filmowy debiut czarnego bohatera uniwersum DC, czyli Black Adama. W tytułową rolę wcielił się Dwayne Johnson. Ważną postać w filmie odgrywa także Pierce Brosnan. Znany hollywoodzki aktor opowiedział, dlaczego zgodził się wziąć udział w filmie.

"Black Adam" – o czym jest film? Obsada i twórcy

"Black Adam" to pierwszy w historii wielkoekranowy film fabularny, który opowiada historię tego tytułowego bohatera wydawnictwa DC. O czym opowiada fabuła? W starożytnym Kahndaqu niewolnik Teth Adam otrzymał nieograniczoną moc bogów. Wykorzystał ją jednak do zemsty, za co został uwięziony. Teraz, 5000 lat później, odzyskuje wolność i ponownie wymierza światu mroczną sprawiedliwość. Po odmowie poddania się Teth Adam musi się zmierzyć ze współczesnymi herosami, znanymi jako Stowarzyszenie Sprawiedliwości. Ich celem jest ponowne uwięzienie Adama na wieki.

Oprócz Dwayne'a Johnsona w filmie występują Aldis Hodge, Noah Centineo, Quintessa Swindell  i Pierce Brosnan jako członkowie Stowarzyszenia Sprawiedliwości - Hawkman, Atom Smasher, Cyclone i Doktor Fate.

Scenariusz do filmu "Black Adam" napisali Rory Haines i Sohrab Noshirvani na podstawie wcześniejszego scenariusza autorstwa Adama Sztykiela. Film wyreżyserował Jaume Collet-Serra. Reżyser pracował niedawno z Dwaynem Johnsonem nad "Wyprawą do dżungli". Produkcja ta odniosła wielki sukces.

"Black Adam" – Pierce Brosnan o swojej roli

Pierce Brosnan w filmie "Black Adam" wciela się w rolę Kenta Nelsona - łagodnego archeologa, który jest wzorcem mądrości i moralności oraz wieloletnim przyjacielem Stowarzyszenia Sprawiedliwości. Kiedy zakłada złoty, starożytny i pozaziemski Hełm Losu, z miłego naukowca zmienia się w potężnego czarodzieja Doktora Fate’a, walczącego o dobro w imieniu Władców Porządku. Jego moc pozwala mu czarować, stwarzać iluzje, widzieć przyszłość, pomnażać się i teleportować. To wszystko zapewnia Kentowi Nelsonowi długowieczność.

Roli jednego z najstarszych i najbardziej szanowanych bohaterów kanonu DC podjął się niepowtarzalny Pierce Brosnan.

Doktor Fate to jedna z najpotężniejszych postaci w świecie DC. Wzbudza olbrzymi szacunek. Pierce Brosnan – ciepły i wrażliwy człowiek – w tej roli? To połączenie było pokusą nie do odparcia. Wniósł do roli nowe pokłady złożoności i powagi

Pierce Brosnan to wielki fan komiksów. Możliwość zagrania w widowisku o superbohaterach wystarczyła, żeby przyłączyć się do obsady "Black Adama". Złożoność tej podwójnej roli i różnice między postaciami Kenta Nelsona i Doktora Fate'a okazały się tylko dodatkową zaletą.

Od zawsze uwielbiam komiksy i kocham oparte na nich filmy. Są spektakularne, a udział w "Black Adamie" to coś iście monumentalnego. Kiedy zaproponowano mi tę rolę, byłem zaskoczony, ale zadowolony. Oglądam te filmy i myślę: "Ciekawe, czy kiedykolwiek ktoś zaproponuje mi w takim rolę?". A tu patrzcie! Oto gram tę legendarną, ikoniczną postać, Doktor Fate’a, z jego złotym hełmem, który daje mu potężną moc. Ale ta moc to i błogosławieństwo, i klątwa. Założenie hełmu i wyjście z nim na świat wymaga olbrzymiej siły i odwagi. W Doktorze drzemią demony, jest jednak człowiekiem bardzo miłym i towarzyskim 

Co jeszcze mówił Pierce Brosnan o roli w "Black Adamie"? Zobacz wideo:

"Black Adam" – Pierce Brosnan o swojej roli
"Black Adam" – Pierce Brosnan o swojej roli Źródło: Warner Bros

"Black Adam" – kiedy premiera kinowa?

Film "Black Adam" będzie można oglądać w kinach już od 21 października 2022 roku. Zobacz zwiastun:

"Black Adam" – zwiastun filmu
"Black Adam" – zwiastun filmu Źródło: Warner Bros.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: Mat. prasowe Warner Bros.

Źródło zdjęcia głównego: Warner Bros

Pozostałe wiadomości