Gwiazdy

Bogusław Linda otwiera się na temat swojej wiary. "Kościół rozwalił ten naród"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz

Bogusław Linda udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swojej wierze. Swoją refleksję rozpoczął od stwierdzenia, że jest patriotą. Aktor uważa, że Kościół zniszczył nasz naród.

Bogusław Linda chętnie wypowiada się na różne tematy. Zabiera głos w kwestiach związanych z polityką czy społeczeństwem. Dwa lata temu gwiazdor kina zareagował na demonstrację osób LGBT w Warszawie. Aktor zamieścił na Facebooku wpis, w którym promował Kampanię Przeciw Homofobii.

"Niezależnie od przekonań, ustroju biologicznego i spraw psychicznych — człowiek jest człowiekiem w każdym momencie i trzeba mu na to pozwolić" - przekonywał.

Bogusław Linda krytykuje Kościół

Bogusław Linda udzielił wywiadu Małgorzacie Domagalik. Aktor postrzega siebie jako patriotę. Rozwinął swoją wypowiedź, przechodząc do kwestii związanych z Kościołem katolickim.

"Jestem patriotą, bo staram się zobaczyć ten kraj, zarówno historycznie, od zaborów, rozbiorów, średniowiecza, katolicyzmu, który wszedł w którymś momencie i rozpieprzył nasz kraj, czyli od Wazów, aż do teraz, i do tego, co złego zrobił z nami Kościół, jak rozwalił ten naród w ogóle..." - powiedział w rozmowie.

Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu
Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu Małgorzata Ostrowska opowiedziała o dyskryminacji w zawodzie. Źródło: serwis: Co za Tydzień

Czy Bogusław Linda jest osobą wierzącą?

Aktor kontynuował swoją wypowiedź. Krytykował Kościół jako instytucję.

"Jak długo nie można było tłumaczyć Biblii... A po co tłumaczyć, jak ludzie zaczną czytać i rozumieć, o czym jest? Lepiej mówić po łacinie msze, prawda? Dlaczego ludzie mają wiedzieć, że wcześniej nie było piekła, tylko wymyślono to po to, by sprzedawać odpusty? Kościół utrzymuje głupotę w tym kraju, niestety, jest mi przykro z tego powodu" - dodał.

"Jednocześnie myślę, że wierzę w Boga, jakikolwiek i gdzie jest. Ale nie odbieram tego Boga ani Hindusom, ani Afrykanom, bo wydaje mi się, że Bóg jest wszędzie, że widzimy go np. w miłości, ale nie w Kościele" - podkreślił w rozmowie z Magdaleną Domagalik.

Zobacz więcej:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Andras Szilagyi/mwmedia

Pozostałe wiadomości