Gwiazdy

Brat Rafała Jonkisza miał groźny wypadek. Potrzebna była operacja. "Takie sytuacje uczą pokory"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Brat Rafała Jonkisza miał groźny wypadek. Przebywa w szpitalu

Rafał i Krzysztof Jonkiszowie trenują akrobatykę. Model poinformował o wypadku swojego młodszego brata i pokazał zdjęcia ze szpitala. Krzysztof Jonkisz musiał przejść operację. W jakim jest teraz stanie? Przeczytajcie apel do fanów takich sportów i nie tylko.

Rafał Jonkisz słynie z akrobatycznych występów, udziału w wyborach Mistera Polski oraz z pojawiania się w telewizyjnych programach rozrywkowych. Jego brat Krzysztof również pasjonuje się tym samym sportem. Mężczyzna powrócił po dłuższej przerwie do treningów i niestety zapłacił za to zdrowiem.

Rafał Jonkisz o wypadku brata. W jakim stanie jest Krzysztof Jonkisz?

Rafał Jonkisz pokazał zdjęcia ze szpitala, gdy jego brat wybudził się po operacji. Gwiazdor przyznał, że na początku myślał, że Krzysztof chciał mu zrobić dowcip.

"Dziś uśmiechy, ale kiedy przyjeżdża z zagranicy brat i tego samego dnia dzwoni do ciebie wieczorem, że siedzi w karetce i informuje, co się stało, pomyślałem: ale ściema, przecież to śmieszek i znów się nabija (taki miał ton głosu, słowa dobierał jeszcze lepsze), ciekawe co wymyślił i gdzie się kitra. Pojechałem. Na miejscu pod oddziałem ratunkowym pod wskazanym adresem urosła powaga sytuacji. Wchodzę i jedzie on, cały na niebiesko prosto na stół operacyjny, a te żarciki to była morfina, która już przestawała powoli działać i już wiedziałem skąd (już przeszły) dobry humor przez telefon" - relacjonuje na Instagramie Rafał Jonkisz.

Na szczęście Krzysztof Jonkisz powoli dochodzi do siebie, a jego brat przestrzega fanów przed powiedzeniem "sport to zdrowie".

"Działać za to nie poprzestali specjaliści - mieli chyba większą gimnastykę z nim, niż on sam ze sobą kilka godzin wcześniej na pierwszym treningu akrobatyki po przerwie… O 4 nad ranem wybudził się i wszystko skończyło się naprawdę light. Sport to zdrowie… do czasu, a takie sytuacje uczą zarządzaniem ryzykiem i pokory. Ja po swoich dawnych kontuzjach nie mam już teoretycznie śladu prócz sensownej lekcji na kolejne lata. Zdrowia Krzysiu i TOTALNY RESPEKT dla ekipy na SOR, dobrze zobaczyć takich ludzi w akcji z bliska i przypomnieć sobie o swoim miejscu w szeregu!" - dodał w emocjonującym wpisie.

Alan Andersz o wypadku
Alan Andersz o wypadku Źródło: Co za Tydzień

Kim jest Rafał Jonkisz? Gdzie występował?

Rafał Jonkisz zdobył tytuł Mistera Polski 2015, był też półfinalistą konkursu Mister World 2016. Urodził się w Rzeszowie. Oprócz brata Krzysztofa ma również dwie siostry. Gdy miał 13 lat, zmarł jego ojciec, a rodziną opiekowała się matka, Renata. Gwiazdor uczył się w rzeszowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego o profilu akrobatycznym. W 2014 roku wziął udział w eliminacjach do 7. edycji programu "Mam talent!". Próbował swoich sił razem z Sebastianem Kamińskim, z którym tworzył duet akrobatyczny Feel3Chan. Rafał Jonkisz pojawił się również w programie "Agent — Gwiazdy".

W rozmowie w studio "Dzień Dobry TVN" Rafał Jonkisz wyznał, że jest dumny z tego, że jego brat poszedł w jego ślady.

"Bardzo cieszy mnie to, jak się rozwija, że jest coraz bardziej śmiały w tym, co robi. To daje mi wielką siłę" - stwierdził model.

"Wspieramy się, często proszę go radę" - dodał Krzysztof Jonkisz.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości