Gwiazdy

Camilla Parker Bowles oddała hołd królowej Elżbiecie II. Zauważono pewną ozdobę

Gwiazdy

Autor:
Julia
Sadowska

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. W związku z tradycją, trumnę z ciałem monarchinii przeniesiono do edynburskiej katedry świętego Idziego. Na procesji nie zabrakło najbliższych zmarłej, w tym również mianowanej niedawno - królową małżonką - Camilli Parker Bowles. Żona króla Karola III postanowiła pożegnać teściową wymownym gestem.

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną wiele lat temu, ciało zmarłej Elżbiety II będzie podróżowało po różnych miejscach w Zjednoczonym Królestwie do momentu pogrzebu, który odbędzie się 19 września. Pochód ze zmarłą królową Elżbietą wyruszył 11 września spod pałacu w Balmoral. Procesja udała się do pałacu w Holyrood, gdzie znajduje się sala tronowa. Następnie ciało królowej przeniesiono do Edynburga, gdzie przez 24 godziny będzie można oddać hołd zmarłej monarchini. 

Procesja z trumną zmarłej Elżbiety II

W karawanie idącej za trumną zmarłej Elżbiety II znalazły się dzieci królowej. Kamery uchwyciły króla Karola III idącego ramię w ramię z księżniczką Anną, księciem Edwardem oraz Andrzejem. Na procesji nie mogło zabraknąć także małżonki obecnego monarchy - Camilli Parker Bowles, która postanowiła złożyć hołd zmarłej teściowej.

Królowa Camilla udała się do katedry świętego Idziego, gdzie trumna z ciałem Elżbiety II została wystawiona na widok publiczny. Na tę okazję, żona Karola III wybrała odświętny strój. Do czarnej sukienki i płaszcza o tym samym kolorze dobrała strojny kapelusz, a także naszyjnik z pereł, który otrzymała od męża. Prawdziwą sensację wzbudził jednak ozdobny element, który zdobił pierś królowej małżonki.

Dzieci królowej Elżbiety II w pochodzie za trumną Dzieci królowej Elżbiety II w pochodzie za trumną Źródło: Getty Images Europe
Król Karol III i księżniczka Anna w pochodzie za trumną Król Karol III i księżniczka Anna w pochodzie za trumną Źródło: Getty Images Europe
Gosia Baczyńska śpiewa "Imagine" Johna Lennona
Gosia Baczyńska śpiewa "Imagine" Johna Lennona

Królowa Camilla oddała hołd Elżbiecie II

Czujni mieszkańcy Wielkiej Brytanii od razu zauważyli, że królowa Camilla miała na sobie wyjątkową broszkę, należącą do Elżbiety II. Zakładając broszkę "Thistle" oddała hołd zmarłej monarchini, która podarowała ją synowej kilka lat temu. Ozdoba należała bowiem do rodziny królewskiej przez wiele lat. Specjalne znaczenie miała zapewne dla władczyni, która kojarzyła się jej z ukochaną matką.

Słynna broszka podarowana Camilli przez Elżbietę II należała przedtem do Elżbiety Bowles-Lyon, nazywanej przez poddanych - Królową Matką. Żona króla Jerzego VI uwielbiała tę ozdobę i często pokazywała się w niej publicznie. Broszka często zdobiła jej pierś, czasem była przypięta do kapelusza.

Królowa Camilla w brożce "Thistle" Królowa Camilla w brożce "Thistle" Źródło: Chris Jackson Collection

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:

Autor:Julia Sadowska

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

Pozostałe wiadomości