Gwiazdy

Co robił Karol III dzień przed śmiercią Elżbiety II? Fotograf zdradził szczegóły

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Król Karol III

Świat wciąż opłakuje zmarłą 8 września królową Elżbietę II. Kiedy stan zdrowia monarchini zaczął się pogarszać, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej przybywali do szkockiej posiadłości. Wyszło na jaw, co Karol III robił dzień przed śmiercią matki.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła 8 września, a informację o jej odejściu przekazano ok. godziny 19:30. Śmierć królowej rozpoczęła operację "London Bridge", w której z najmniejszymi szczegółami zaplanowano to, co będzie działo się w najbliższych dniach. Nie tylko brytyjskie, ale i światowe media pilnie śledzą ruchy członków rodziny królewskiej, donosząc o najciekawszych plotkach.

Co Karol III robił dzień przed śmiercią Elżbiety II?

Tym razem media zainteresowały się tym, co syn Elżbiety II i następca brytyjskiego tronu robił w przededniu śmierci matki. Królewski fotograf Arthur Edwards w rozmowie z serwisem "Hello!" wyznał, że w środę 7 września spędzał czas z królem Karolem III. Władca przebywał wówczas w szkockiej posiadłości należącej do jego fundacji.

"Byłem w Dumfries House z księciem poprzedniego wieczoru, zjedliśmy tam kolację. To był wspaniały wieczór, a następnego dnia zobaczyłem, jak wszyscy szybko wychodzą z hotelu" - powiedział.

Fotograf nie miał najmniejszej wątpliwości, że wydarzyło się coś złego.

"Wtedy wiedziałem, że coś się stało i oczywiście, kiedy otrzymaliśmy wiadomość, współczułem księciu [...]. Myślę, że wykonał świetną robotę. Przemówieniem, które wygłosił, świetnie zaczął być królem" - dodał.

Arthur Edwards widział się z Karolem III niedługo po tym, gdy dowiedział się o śmierci Elżbiety II.

"Byłem tam jedynym fotografem. Wyszedł z samolotu, podszedł do mnie i zapytał: 'Wszystko w porządku?'. Powiedziałem: 'Bardzo mi przykro z powodu twojej straty'. Odpowiedział: 'Cóż, to musiało się stać pewnego dnia'. Potem po prostu poklepał mnie po ramieniu i odszedł" - wyznał.

Fotograf dodał, że trudno mu uwierzyć w to, co się stało.

"W środę wieczorem mieliśmy imprezę, śmialiśmy się, żartowaliśmy razem. A 24 godziny później on tam jest. Radzi sobie i martwi się o mnie. Trochę mnie to dotknęło" - podsumował.

Tatiana Okupnik o muzyce w rozmowie z Olivierem Janiakiem
Tatiana Okupnik o muzyce w rozmowie z Olivierem Janiakiem

Elżbieta II nie żyje. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Informacja o pogarszającym się stanie zdrowia Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Ludzie z zapartym tchem śledzili informacje, oczekując na najgorsze. W czwartek 8 września ok. godziny 19:30 opuszczono do połowy masztu flagę, która powiewała na Pałacu Buckingham. Tak Brytyjczycy dowiedzieli się o śmierci królowej Elżbiety II.

Kiedy odbędzie się pogrzeb monarchini? Dowiecie się, czytając poniższy artykuł:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości