Gwiazdy

Co znalazło się w trumnie zmarłej monarchini? Imponująca lista

Gwiazdy

Autor:
Julia
Sadowska

Po licznych przygotowaniach związanych z ceremonią pogrzebową królowej Elżbiety II, ostatnie pożegnanie monarchini odbędzie się w poniedziałek 19 września 2022 roku. Do mediów przedostała się informacja donosząca tego, jakie przedmioty zostaną pochowane wraz z ciałem zmarłej władczyni.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Wiadomość o odejściu Jej Królewskiej Mości wstrząsnęła narodem brytyjskim, a także obywatelami państw na całym świecie. W Londynie przebywają obecnie ważne osobistości, pragnące złożyć hołd zmarłej władczyni, której ciało spocznie w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor, tuż po zakończeniu ceremonii pogrzebowej.

Ceremonia pogrzebowa królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II była jedną z najdłużej panujących władczyń w historii świata. Na tron wstąpiła w 1952 roku, w wieku zaledwie 25 lat. Przez siedem dekad, podczas których służyła Zjednoczonemu Królestwu, zyskała miłość i szacunek poddanych, którzy opłakują teraz odejście monarchini. 

W ciągu 10 dni od śmierci Elżbiety II, trumna z ciałem monarchini podróżowała po terenie Wielkiej Brytanii, po to, aby poddani mogli złożyć hołd ukochanej władczyni. Wreszcie nadszedł czas na ostateczne pożegnanie, podczas którego trumna z ciałem królowej zostanie złożona do grobu w kaplicy św. Jerzego. W miejscu tym złożono już ciało zmarłego przed rokiem małżonka Jej Królewskiej Mości - księcia Filipa. 

Powstaje film "Kos" o Tadeuszu Kościuszce
Powstaje film "Kos" o Tadeuszu Kościuszce

Co zabierze ze sobą do grobu królowa Elżbieta II?

Władczyni spoczęła w kapsule wykonanej z ołowiu, która zapobiegnie zbyt szybkiemu rozkładowi ciała. Królowa do grobu zabierze ze sobą niezwykłe kosztowności, które podkreślą jej status, a także potęgę sprawowanych przez nią rządów. 

Wraz z trumną, w kaplicy spoczną monarsze atrybuty królowej. Wśród nich, znajdzie się korona pochodząca z 1661 roku, berło, u którego szczytu znajduje się jeden z największych diamentów świata tzw. Wielka Gwiazda Afryki, a także złota kula. Ciało monarchini zdobić będą perłowe kolczyki oraz obrączka ślubna.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:

Autor:Julia Sadowska

Źródło zdjęcia głównego: Corbis News

Pozostałe wiadomości