Gwiazdy

Córka Martyny Wojciechowskiej skończyła 14 lat. Czy będzie jak jej mama? "Jest urodzoną artystką"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Martyna Wojciechowska o zdolnościach i pasjach córki Marysi

Martyna Wojciechowska pokazała swoją nastoletnią córkę Marysię. Dziennikarka świętowała jej 14. urodziny. Nie zabrakło wzruszających życzeń i wyznania, które chciałoby usłyszeć każde dziecko. Córka Martyny Wojciechowskiej ma wiele wspólnego ze swoją mamą.

Martyna Wojciechowska ma tylko jedno dziecko. Córka Maria jest więc jej oczkiem w głowie. Dziecko dziennikarki przyszło na świat w 2008 roku. Ojcem dziewczynki był Jerzy Błaszczyk — płetwonurek, były rekordzista Polski w nurkowaniu głębinowym. Niestety mężczyzna zmarł w 2016 roku z powodu choroby nowotworowej. Dziennikarka od tego momentu samotnie wychowuje córkę na samodzielną i odważną kobietę.

Córka Martyny Wojciechowskiej ma już 14 lat. Czy pójdzie w ślady mamy?

Martyna Wojciechowska pokazała kolejne zdjęcie z dorastającą córką. Z okazji 14. urodzin Marysi nie zabrakło pięknych słów od jej mamy. Dziennikarka obserwuje, jak jej dziecko ma odwagę żyć po swojemu.

"Kocham. 14 lat temu moje życie wywróciło się do góry nogami. Urodziła się Marysia. Jest najcudowniejszą istotą na świecie, moim ulubionym człowiekiem — jak mawiam niemal każdego dnia. Ma w sobie odwagę do realizowania marzeń, do tego, żeby nie podążać ślepo za innymi, żeby iść pod prąd, żyć po swojemu. Kwestionuje zastaną rzeczywistość, wciąż pyta 'dlaczego?' i śmiało formułuje własne opinie. Ale ma też niespotykaną szlachetność, wrażliwość i empatię. Czasem myślę, że zbyt dużą jak na dzisiejsze czasy" - opowiedziała o córce Martyna Wojciechowska na Instagramie.

Prowadząca program "Kobieta na krańcu świata" zdradziła, czym interesuje się jej córka. Marysia ma wiele pasji, które łączą ją z mamą. Jest ciekawa świata i uprawia wiele sportów.

"Jest urodzoną artystką, tworzy rysunki, grafiki, muzykę. Czyta tak dużo, że muszę ją odganiać nocami od książek. Ale też ma talent do wszystkich możliwych sportów i dzielnie mi towarzyszy we wspinaczce, nurkowaniu, jeździe na nartach. Choć w sumie coraz częściej ja towarzyszę jej. I czasem ledwo nadążam. Naprawdę wcześniej nie wiedziałam, że potrafię tak bardzo kochać. I że można być tak szczęśliwym patrząc jak druga osoba wzrasta, usamodzielnia się, ma odwagę marzyć i realizować swoje marzenia" - wyznała Martyna Wojciechowska.

Karolina Antoniades o wychowywaniu córki. "Okres dorastania jest szalony"
Karolina Antoniades o wychowywaniu córki. "Okres dorastania jest szalony" Karolina Antoniades z "Żony Miami" opowiedziała o wychowaniu córki. Atena niedługo skończy 11 lat i nie ma najłatwiejszego charakteru. Widzom programu dała się poznać jako bardzo stanowcza dziewczynka. Karolina Antoniades w rozmowie z Dagmarą Olszewską przyznała, że ciągle musi ją mobilizować i bardzo ważna jest odnowienia dyscyplina.

Martyna Wojciechowska o niespodziewanej ciąży i trudnych przejściach

Córka Martyny Wojciechowskiej jest darem od losu. Dziennikarka zdecydowała się poruszyć bardzo ważny, ale intymny temat. Kobieta nie spodziewała się, że uda jej się zajść w ciążę. Martyna Wojciechowska ma za sobą trudne przeżycia. Gwiazda TVN nazwała macierzyństwo swoją "najważniejszą podróżą".

"W nieznane i bez mapy. W dodatku całkiem niespodziewana... Mam za sobą trudne doświadczenia, straciłam ciążę, przeszłam chemioterapię i ciężką operację, po której usłyszałam, że raczej dzieci mieć nie będę. Nie miałam wielkiego wyboru, więc po prostu przyzwyczaiłam się do tej myśli. I nagle stał się cud. W wieku 33 lat zaszłam w ciążę. Przygotowywałam się do macierzyństwa jak do wielkiego projektu: przeczytałam wszystkie książki na ten temat, zrobiłam wielki plan... 17 kwietnia 2008 roku na świat przyszła Marysia. I wtedy okazało się, że nijak się nie przygotowałam się do roli mamy. Rzeczywistość przerosła moje najśmielsze wyobrażenia" - wyznała dziennikarka.

Martyna Wojciechowska codziennie motywuje i wspiera kobiety na całym świecie. W programie "Kobieta na krańcu świata" poznaje losy różnych istot. Uczy się od swoich bohaterek. Poznaje ich zwyczaje, kulturę, również podejście do macierzyństwa. Bez względu na miejsce zamieszkania — każda kobieta powinna czuć się wolna i sama decydować, czy chce być matką. O tym Martyna Wojciechowska mówi w drugiej części wpisu.

"Mania płakała, ja płakałam z nią, obie nie spałyśmy, wciąż myślałam, że wszystko robię źle, że nie potrafię sprostać. Aż zrozumiałam, że robię to, co mogę, najlepiej, jak potrafię. Że... jestem wystarczająco dobrą mamą! Od 13 lat staram się być dla mojej córki kiedy potrzebuje rozmowy, dawać przestrzeń do realizowania pasji, rozwijania się, a przede wszystkim dawać jej poczucie, że zawsze może na mnie liczyć. Dla mnie bycie mamą to największe szczęście. Ale też rozumiem i szanuję kobiety, które postanowiły wybrać inną drogę. Każda z nas jest wyjątkowa, w pełni kobieca i wystarczająca, niezależnie od tego, jaką podejmie decyzję" - apelowała na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości