Dakota Fanning była "cudownym dzieckiem Hollywood". Jak dziś wygląda 29-latka?

Autor:
Norbert
Żyła
Dakota Fanning

Dakota Fanning była jedną z najbardziej znanych dziecięcych gwiazd lat 2000. Prasa nazywała ją "cudownym dzieckiem Hollywood", a na swoim koncie miała wiele obiecujących ról. Obecnie aktorka nadal realizuje się zawodowo, choć w nieco mniejszym zakresie. Zobaczcie, co słychać u gwiazdy, która niedawno skończyła 29 lat.

Dakota Fanning, a właściwie Hannah Dakota Fanning, bo tak brzmi jej pełne imię i nazwisko, urodziła się w Conyers w stanie Georgia 23 lutego 1994 roku r. Gwiazda dorastała u boku rodziców i młodszej siostry Elle. Swoją karierę zaczynała jako dziecko. Występowała w takich hitowych produkcjach jak "Wojna światów" "Człowiek w ogniu", czy "Siła strachu".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Andrzej Gąsienica o córce. Chciałby dla niej męża górala?
Andrzej Gąsienica o córce. Chciałby dla niej męża górala? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jak zaczęła się kariera Dakoty Fanning?

Dakota Fanning już od najmłodszych lat pokazywała swoim najbliższym, jak wiele ma talentów. Jako dziewczynka grała na pianinie, uczęszczała na lekcje baletu, jazdy konnej, a dodatkowo świetnie pływała i rewelacyjnie władała językiem hiszpańskim. Pomimo tak ogromnej liczby zainteresowań nikt nie przypuszczał, że w wieku zaledwie 8 lat osiągnie tak niebywały sukces.

Dakota Fanning zaczęła swoją karierę, grając w serialach takich, jak "Zwariowany świat Malcolma", "Allie McBeal" oraz "Ostry Dyżur". Pierwszy duży rozgłos przyniosła dziewczynce rola Lucy Diamond Dawson w filmie "Sam" z 2001 roku. W produkcji zagrała u boku Seana Penna oraz pojawiła się w mini serialu "Wybrańcy obcych" Stevena Spielberga. Na uwagę zasługuje również jej rola w filmie "24 godziny", gdzie wystąpiła u boku Kevina Bacona.

Jednak wspomniane role były dopiero początkiem kariery dziewczynki, bo najsławniejsze były jeszcze przed Dakotą Fanning. Do tych zdecydowanie możemy zaliczyć rolę Rachel Ferrier, jaką zagrała u boku Toma Cruise'a w kinowym hicie "Wojna światów", Za wystąpienie w produkcji "Człowiek w ogniu" otrzymała nominację do nagrody BAFTA. Oprócz tego zagrała z Robertem de Niro w filmie "Siła strachu" oraz z Denzelem Washingtonem w produkcji "Dziewczyny z wyższych sfer".

Co teraz robi Dakota Fanning?

Dakota Fanning z nieco mniejszym natężeniem, ale nadal gra w filmach. Pośród nadchodzących produkcji z jej udziałem znajdziemy wiele interesujących ról. Gwiazda na całe szczęście nie podzieliła losu wielu dziecięcych gwiazd, a zdobyta popularność nie ściągnęła jej na dno. Jedną z nowych produkcji z jej udziałem jest serial "The Frist Lady", gdzie wcieliła się w rolę Susan Elizabeth Ford.

Wśród nadchodzących produkcji z udziałem Dakoty Fanning wymienić możemy rolę w filmie "Szklany Klosz", którego premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Również w 2023 roku będziemy mogli zobaczyć ją w filmie "The Equalizer 3".

Aktorka kilka tygodni temu skończyła 29 lat, a o swoim życiu prywatnym niewiele mówi. Wiadomo, że od 2017 roku związana jest z Henrym Fryem. Jednym miejscem, w którym możemy zobaczyć fragmenty prywatnego życia Dakoty Fanning są jej konta w mediach społecznościowych. Na samym Instagramie śledzi ją 3,7 milionona fanów. Gwiazda w swoich postach wspomina czasem dziecięce lata oraz dzieli się wspólnymi chwilami, jakie spędza w gronie najbliższych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Gatty Images

Pozostałe wiadomości