Gwiazdy

Dominika Gwit szczerze o walce o szczupłą sylwetkę. Doprowadziła do choroby

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Głowińska

Dominika Gwit udowodniła, że ma nie tylko dystans do świata, ale i siebie. Kilka lat temu aktorka przeszła spektakularną metamorfozę. Napisała nawet książkę o odchudzaniu. Ostatecznie jednak za szczupłą sylwetkę zapłaciła o wiele wyższą cenę niż późniejszy efekt jojo. "Leczę się od 7 lat" - mówi. 

Dominika Gwit kilka lat temu postanowiła odmienić siebie i swoje życie. Nie tylko przeszła na dietę, ale i całkowicie zmieniła tryb życia, rzucając się w wir sportu i zdrowego odżywiania. To sprawiło, że aktorka schudła 50 kilogramów. Spektakularna metamorfoza skłoniła aktorkę do napisania książki "Moja droga do nowego życia" i podzielenia się swoim sposobem na schudnięcie. Niestety, za szczupłą sylwetkę zapłaciła wysoką cenę.

Dominika Gwit o chorobie

W najnowszej rozmowie z jastrzabpost.pl Dominika Gwit wyznała, że choruje od siedmiu lat.

"Nie jestem na żadnej diecie od 7 lat. Leczę się od 7 lat. Każdy coś ma. Każdy z nas ma problem z samoakceptacją, bo to jest bardzo trudna sprawa do osiągnięcia. Nie mówię tu, że trzeba być zarozumiałym i mieć wysoko głowę podniesioną, tylko trzeba kochać siebie, akceptować, rozumieć, wiedzieć co jest dla nas dobre. To jest ciężka praca. Ja włożyłam bardzo dużą pracę w to, aby kochać siebie, bo każdy z nas ma jakieś ograniczenia, wady, kompleksy. To jest wpisane w naszą ludzką naturę" - mówi.

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować" Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Dominika Gwit o samoakceptacji

Dominika Gwit w najnowszym wywiadzie poruszyła również temat samoakceptacji. Przyznała, że każdy, niezależnie od tego jak wygląda, ma jakieś kompleksy.

"Trzeba się nauczyć, żeby w końcu spojrzeć w lustro i powiedzieć: jest ok. Kochaj siebie. Kochaj swoje ograniczenia, bo wtedy można z nimi walczyć. W momencie kiedy nasze kompleksy zaczynają nas definiować, to się topimy. Idziemy w dół" - mówi.

Na szczęście Dominika Gwit pogodziła się już z faktem, że ludzie będą komentowali jej wygląd. Dziś nie ma już z tym problemu.

"Na szczęście nie miałam żadnych myśli samobójczych. Ale jak miałam tę przygodę z całkiem dużym wahaniem wagi, bardzo niezdrowym, niedobrym – to, co się wtedy ze mną działo, to nie było fajne. Ale to było bardzo dawno temu [...]. Od tej pory jestem zupełnie innym człowiekiem, inną kobietą. Mam inne wartości w życiu i nieważne jest to, jak wyglądam. Ważne jest to, jak się czujesz, kim jesteś. Walcz o swoje zdrowie, ale walka o zdrowie nie ma polegać na tym, że cały czas myślisz, jak wyglądasz".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości