Gwiazdy

Dorota Szelągowska zakończyła pracę w punkcie pomocowym. Jakie ma refleksje?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
Instagram @dotindotin
Dorota Szelągowska o wojnie

Dorota Szelągowska zaangażowała się w pomoc uchodźcom. Prezenterka pracowała w punkcie wydającym jedzenie potrzebującym. Podzieliła się wzruszającą refleksją na temat spędzonego tam czasu. "Człowiek ma w sobie nadludzkie siły, jeśli jest taka potrzeba" - napisała.

Wojna w Ukrainie trwa nieprzerwanie od 24 lutego 2022 roku. Już w pierwszych godzinach konfliktu na granicy polsko-ukraińskiej pojawiały się pierwsze grupy uchodźców. Polacy z otwartymi ramionami przyjęli uciekających przed wojną, ofiarowując im schronienie we własnych mieszkaniach. Wiele gwiazd zaangażowało się w pomoc, organizując zbiórki, ale także pracując jako wolontariusze. Dorota Szelągowska postanowiła aktywnie działać. Prezenterka załapała się do pracy w punkcie wydającym jedzenie. Opowiedziała o doświadczeniach i podzieliła się osobistą refleksją.

Dorota Szelągowska opublikowała wzruszający wpis

Dorota Szelągowska opublikowała na swoim koncie na Instagramie wpis, w którym opowiedziała o doświadczeniach ostatnich miesięcy. Prezenterka czynnie zaangażowała się w pomoc uchodźcom, uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy.

"Wojna rujnuje figurę! Tak mi powiedziały dwie panie z Ukrainy, jak im proponowałam dołożenie kartoszków. Wtedy myślałam, że rujnuje też wszystko inne, ale się myliłam. Serio" - zaczęła swój wpis.

Okazuje się, że Dorota Szelągowska zakończyła pracę w punkcie pomocowym. Prezenterka nie mogła wyjść z podziwu, ile dobrego przytrafiło jej się w trakcie ostatnich, trudnych miesięcy.

"Dziś kończy pracę najlepsze miejsce pod słońcem. Nie umiem opisać wdzięczności, że mogłam być jego częścią. To ile dobra zobaczyłam wokół, ile przelało się przeze mnie, ilu cudownych ludzi poznałam i ile nowych ścieżek to otworzyło… - sama tego nie ogarniam. I wiem, że mogę wszystko. Możemy wszystko. Człowiek ma w sobie nadludzkie siły, jeśli jest taka potrzeba" - dodała.

Gwiazda wyraziła wdzięczność za ludzi, których poznała. Zdradziła, ile kosztowała ją praca.

"Trudno wytłumaczyć więź, która nas teraz wszystkich łączy. Większość się nigdy nie spotkała, ale każdy zna ten festiwal emocji - nie do opisania. W ciągu godziny zdarza się więcej niż w kilka lat. Lecisz za namiot, żeby się wypłakać, skaczesz z radości, bo są grabie, łączysz ze sobą ludzi, którzy mają atropinę, z tymi którzy jadą z transportem, myślisz, że nie jesteś w stanie ruszyć nawet palcem u nogi, a przyjeżdża autokar z ludźmi i wydajesz 40 posiłków. Załatwiasz rzeczy niemożliwe, tworząc najpiękniejsze łańcuchy dobra z ludzi. Takich, których wcześniej zupełnie byś ze sobą nie łączył. I to płynie" - opowiedziała.

Dorota Szelągowska podzieliła się anegdotą. Podczas codziennych obowiązków spotkała policjanta, z którym wymieniła kilka słów:

"Odczarowałaś mi celebrytów, tak tu zapi****lasz! - powiedział mi kiedyś miły policjant, pomagając podłączyć butlę z gazem, bo się skończyła. - A ty mi mundur policyjny — odpowiedziałam. No to jesteśmy kwita!" - dodała prezenterka.

Dorota Szelągowska - kariera

Dorota Szelągowska jest córką pisarki, autorki powieści "Nigdy w życiu", Katarzyny Grocholi. Urodziła się w Libii, gdzie mieszkała przez pierwszy rok życia. Studiowała dziennikarstwo, jednak edukacji nie zakończyła. Skończyła natomiast kurs projektowania wnętrz. Swoją karierę telewizyjną rozpoczynała od drugiej strony — pracowała przy produkcji programu "Taniec z gwiazdami" oraz porannego pasma stacji TVN - "Dzień Dobry TVN". Teraz Dorota Szelągowska jest związana z programami o tematyce wnętrzarskiej. Prowadzi "Totalne remonty Szelągowskiej", w których z pomocą ekipy remontowej odmienia życie tych, którzy na to zasługują.

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: Instagram @dotindotin

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości