Gwiazdy

Dorota Szelągowska padła ofiarą oszustwa. "Ukradli, zabrali. Wszystkie oficjalne drogi zawodzą"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o kradzieży. Niestety, internauci nie mają dla niej dobrych wiadomości. "Byłam w Pani sytuacji. Zgłosiłam to wszędzie, nawet na policję. Nic nie dało się zrobić" - napisała jedna z obserwatorek gwiazdy.

Dorota Szelągowska 2 lipca poinformowała, że została okradziona. Łupem okazał się jej profil na Instagramie, który skrupulatnie prowadziła przez lata. Niestety, kontakt z działem obsługi klienta jest niemal niemożliwy. Gwiazda apeluje do swoich obserwatorów o pomoc.

Dorota Szelągowska padła ofiarą kradzieży 

Cyberprzestępczość rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Niestety, jedną z ulubionych form wzbogacania się złodziei jest kradzież tożsamości. Choć wiele mówi się o dodatkowym zabezpieczeniu swoich profili w mediach społecznościowych, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie to istotne. Boleśnie przekonała się o tym niedawno Dorota Szelągowska.

"Dzień dobry, a właściwie okropny. Zhakowali mi konto na Instagramie - ukradli, zabrali. Wszystkie oficjalne drogi zawodzą, Instagram nie odpisuje, filmik z moją identyfikacją twarzy ni chu chu nie chce przejść. Czy wśród Szanownych moich followersów jest ktoś, kto wie, co zrobić? Szczęśliwie to konto na Facebooku nie było z nim połączone. Help!" - napisała Dorota Szelągowska

Jakub Gierszał o kradzieży tożsamości. "Było dużo takich kont, które się pode mnie podszywały"
Jakub Gierszał o kradzieży tożsamości. "Było dużo takich kont, które się pode mnie podszywały" Źródło: "Co Za Tydzień"

Dorota Szelągowska prosi o pomoc w odzyskaniu mienia

Gwiazda programów TVN poprosiła za pośrednictwem Facebooka o pomoc. Niestety, nie wszyscy obserwatorzy mieli dla niej dobre wieści. Choć pojawiło się sporo komentarzy pokrzepiających, wiele osób uważa, że było w podobnej sytuacji i nie udało im się już odzyskać wirtualnej własności.

"Byłam w Pani sytuacji. Zgłosiłam to wszędzie, nawet na policję. Nic nie dało się zrobić" - czytamy pod postem. 

"Jest szansa, że jeszcze odzyskasz konto. Trzeba robić dziesiątki takich samych zgłoszeń. Może w końcu ktoś to zauważy w dziale obsługi" - napisała jedna z obserwatorek Doroty Szelągowskiej. 

"Mojemu koledze zhakowano konto, zgłosił na policję i po kilku tygodniach odzyskał wszystko... Nawet dowiedział się kto to zrobił" - wyznał internauta. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości