Gwiazdy

Pogrzeb Edwarda Hulewicza. Wiemy, gdzie i kiedy odbędzie się ceremonia

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Pogrzeb Edwarda Hulewicza. Znamy szczegóły

Edward Hulewicz zmarł 4 września w wieku 84 lat. Jego przebój "Za zdrowie pań" śpiewała cała Polska, dlatego na pogrzeb artysty zaproszeni są wszyscy fani jego twórczości. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Edward Hulewicz był jednym z najpopularniejszych piosenkarzy lat 60. i 70. Jego przeboje "Hej, baby, baby", "Dwa złote warkocze", "Nie pytaj już" czy słynne "Za zdrowie pań" znali starsi i młodsi. Wiemy już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb artysty.

Edward Hulewicz - śmierć

Edward Hulewicz urodził się 22 listopada 1937 r. na Wołyniu. W latach 60. był członkiem znanych zespołów, a od początku lat 70. rozpoczął karierę solową. Współpracował m.in. z Janem Pietrzakiem i Jonaszem Koftą. To wtedy wylansował przeboje takie jak "Za zdrowie pań", "Serdeczne życzenia" czy "Znów ryzyka brak".

Artysta zmarł 4 września w wieku 84 lat. Wcześniej przebywał w hospicjum, gdzie odwiedzali go bliscy i przyjaciele. Od lat cierpiał na chorobę nowotworową. Pod koniec lipca tego roku przeszedł też COVID-19.

Agnieszka Kotońska o hejcie i przyjaźniach
Agnieszka Kotońska o hejcie i przyjaźniach Agnieszka Kotońska o hejcie i przyjaźniach

Edward Hulewicz - pogrzeb

Pogrzeb Edwarda Hulewicza odbędzie się w poniedziałek 19 września o godzinie 14:00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. O szczegółach ceremonii poinformował Związek Artystów Scen Polskich, którego muzyk był wieloletnim członkiem. Sam przez wiele lat był zaangażowany w opiekę nad grobami artystów. Na ostatnie pożegnanie zaproszeni są wszyscy fani wokalisty, którzy chcieliby towarzyszyć piosenkarzowi w ostatniej drodze.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości