Gwiazdy

Gdy Ewa Sałacka zmarła, Matylda miała 12 lat. Teraz szykuje się do ślubu. Jak dziś wygląda córka aktorki?

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Ewa Sałacka

Ewa Sałacka była jedną z najlepiej zapowiadających się polskich aktorek. Zagrała w produkcjach takich jak  "Och Karol", "Zostać miss", czy "Fuks". Zmarła w 2006 roku w wyniku użądlenia przez osę. Osierociła wówczas 12-letnią córkę Matyldę, która już niebawem stanie na ślubnym kobiercu. Jak teraz wygląda?

Córka Ewy Sałackiej straciła ukochaną mamę zaledwie tydzień przed swoimi urodzinami. Nagła śmierć aktorki wstrząsnęła całą Polską. Matylda została pod opieką taty - Witolda Kirsteinema. Dziś ma 28 lat i szykuje się do własnego ślubu. 

Córka Ewy Sałackiej wychodzi za mąż

Ewa Sałacka zmarła 26 lipca 2006 roku w wieku 49 lat. Podczas wypoczynku na rodzinnej działce w Arciechowie wypiła sok, do którego wpadła osa. Niestety, uczulenie na jad okazało się tak silne, że aktorka doznała wstrząsu anafilaktycznego. Zmarła na oczach rodziny i swojej 12-letniej córki Matyldy. Na początku roku, dziewczyna opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, którym oznajmiła, że niedługo rozpocznie nowy etap życia. 

"5 lat życia w konkubinacie było całkiem cool, a jak można żyć w konkubinacie tyle, że z diamentem to już w ogóle" - napisała pod zdjęciem z pięknym, dużym pierścionkiem zaręczynowym. 

Matylda Kirstein jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, studiowała psychologię biznesu dla menedżerów. W mediach społecznościowych chętnie pokazuje swoje podróżnicze eskapady, a także swojego partnera. 

Weronika Rosati o zdolnościach aktorskich córki
Weronika Rosati o zdolnościach aktorskich córki Weronika Rosati wyjawiła, czy jej córka ma predyspozycje do wykonywania zawodu aktora. Źródło: Co za Tydzień

Ewa Sałacka - rodzina i śmierć

Od tragicznej śmierci Ewy Sałackiej minęło niespełna 16 lat. Rodzina i przyjaciele często wspominają aktorkę i talent, którego niestety nie zdołała pokazać w pełnej krasie. Matylda Kirstein wspomniała swoją mamę w książce "Być dzieckiem legendy". 

"Smutek i ból są we mnie cały czas, tylko nie pozwalam im sobą rządzić. Musiałam zaakceptować sytuację, żeby normalnie żyć. Nie wypierałam tego, co się stało. (...) Wypłakałam wtedy chyba wszystkie łzy. Ale dzięki temu powoli odradzałam się" - opowiedziała. 

Ewa Sałacka - kariera i wspomnienia

Nagła śmierć Ewy Sałackiej wywołała w świecie medialnym prawdziwy szok. Podczas pogrzebu na warszawskich Powązkach w ostatniej drodze towarzyszyły jej setki osób — rodzina, przyjaciele i fani. 

"To nie była prosta, zwyczajna osoba. Ona miała pewne pretensje do czegoś lepszego, wyższego. Ale to było bardzo smaczne i cenione. To był ktoś. Ona jest przykładem niewykorzystanej osobowości. Była wyjątkowa i co ona miała grać? Miała grać w zlewozmywakowych telenowelach? Nie było dla niej ról" – powiedział Jerzy Gruza w wywiadzie dla "Uwaga TVN".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości