Gwiazdy

Filip Chajzer spotkał się z uchodźcami z Ukrainy. Teraz apeluje o pomoc

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Filip Chajzer

Filip Chajzer to jeden z dziennikarzy, który często jako pierwszy angażuje się w akcje charytatywne. Z okazji Dnia Kobiet zamieścił w mediach społecznościowych specjalny post. Znacząco odbiegał jednak od tych z poprzednich lat. Święto pań postanowił spędzić w swoim stylu — pomagając.

Dziennikarz swoją karierę medialną zaczął jako redaktor prasowy. Widzowie TVN mogą oglądać go na dużym ekranie od 2011 roku, gdzie systematycznie pojawia się jako reporter, konferansjer oraz prowadzący Dzień Dobry TVN. Filip Chajzer cieszy się sporą sympatią widzów. Tym razem, własną postawą zaskoczył nawet swoich najbardziej dociekliwych obserwatorów. 

Filip Chajzer pomaga Ukrainie

Dziennikarz za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował wideo, na którym opowiada, jak diametralnie zmienił swoje plany z okazji Dnia Kobiet. Plany na wieczór zmienił po tym, jak przeczytał wiadomość z prośbą o pomoc.

"Trochę inaczej miał wyglądać ten wieczór, ale pod ostatnim postem przeczytałem komentarz, który zmienił moje plany. Pojechałem do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Jeśli ktoś myśli w swojej naiwności, że ta wojna jest w TV, setki jeśli nie tysiące kilometrów gdzieś za górami i lasami to bardzo się myli. Proszę, poświęćcie te 5 min. Do samego końca. Dziękuję" - napisał prezenter w swoim poście.

Andrzej Zieliński o Polakach i sytuacji w Ukrainie
Andrzej Zieliński o Polakach i sytuacji w Ukrainie

Filip Chajzer - akcje charytatywne i działalność społeczna

Dziennikarz w opublikowanym filmie opowiada, dlaczego zdecydował się nagle pojechać pod Warszawę. To właśnie tam, w specjalnych halach przygotowano aż 5 tysięcy łóżek dla osób, które uciekają przed wojną w Ukrainie. Filip Chajzer zaapelował do osób, które angażują się w różne zbiórki i pomoc dla uchodźców. 

"Jest gigantyczna skala potrzeb, dlatego apeluję o pomoc do państwa indywidualnie, ale i do wielkich firm, wielkich sieci handlowych. W tym całym chaosie, w tragedii ludzi, ilości rzeczy znalazłem jedno miejsce, które porusza najbardziej i chcę wam je pokazać" - powiedział dziennikarz. To były jego ostatnie słowa opublikowane na filmie. Następne kadry wideo obejmowały wielką halę pełną małych, dziecięcych bucików. 

Uznanie dla zaangażowania w pomoc Filipa Chajzera wyraziła między innymi Joanna Jędrzejczyk, która publicznie napisała: 

"Jesteś niesamowity Filip".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości