Gwiazdy

Joanna Kulig robi karierę za granicą. Jak sobie radzi z rozłąką z dzieckiem?

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
Dzień Dobry TVN
Joanna Kulig

Joanna Kulig była jedną z jurorek podczas 75. Festiwalu Filmowego w Cannes. Polka rozwija swoją międzynarodową karierę. Jak łączy pracę za granicą z macierzyństwem?

Joanna Kulig to ostatnio niezwykle rozchwytywana aktorka. Wkrótce zobaczymy trzy zagraniczne filmy z jej udziałem. Wstąpiła też w ważnej roli na festiwalu w Cannes. W "Dzień Dobry TVN" aktorka opowiedziała o kulisach tego wydarzenia oraz wyjaśniła, jak poradziła sobie z rozłąką z synem.

Joanna Kulig w Cannes 2022 - co tam robiła?

Po sukcesie filmu "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, w którym jedną z głównych ról zagrała Joanna Kulig, światowa kariera aktorki zaczęła się rozkręcać na dobre. Obecnie polska gwiazda pracuje na planie komedii romantycznej "She Came To Me", w której zagra m.in. u boku Anne Hathaway.

Joanna Kulig podczas festiwalu w Cannes była członkiem jury jednej z sekcji konkursowych. Współdecydowała o tym, kto otrzymał nagrodę w ramach Un Certain Regard. Kategoria ta dotyczy filmów wyróżniających się oryginalnym stylem.

"To mój drugi festiwal w Cannes. W 2018 r. byliśmy tutaj z 'Zimną wojną', więc to było wielkie przeżycie. Masa emocji, stresu i radości – też z tego, że film został dostrzeżony i rzeczywiście otworzył mi drogę do różnych, ciekawych, międzynarodowych przeżyć" – stwierdziła Joanna Kulig w "Dzień Dobry TVN".

Mąż i córka wspierają Nataszę Urbańską. "Nie ma mnie czasem cały dzień"
Mąż i córka wspierają Nataszę Urbańską. "Nie ma mnie czasem cały dzień"

Joanna Kulig o kulisach festiwalu w Cannes 2022

Joanna Kulig w Cannes miała naprawdę napięty grafik. Aktorka opowiedziała o kulisach najbardziej prestiżowego festiwalu filmowego w telewizji śniadaniowej stacji TVN. Wyjaśniła, że pierwsze pokazy filmów rozpoczynały się ok. godz. 10.00 rano, potem była przerwa na lunch, a dopiero później kolejne pokazy z 15-mintuowymi przerwami między filmami. Dziennie Joanna Kulig oglądała 3-4 produkcje i uczestniczyła w wielu wydarzeniach towarzyszących festiwalowi.

"Każdy ogląda te filmy inaczej, reżyser inaczej, aktorka czy operator. Tu międzynarodowość powoduje, że każdy łapie inny kontekst tego oglądania" – zauważyła aktorka.

Joanna Kulig o rozłące z synkiem podczas festiwalu w Cannes

Joanna Kulig jest mamą 3-letniego synka Jana. Maciej Bochniak, ojciec dziecka i mąż Joanny Kulig, jest reżyserem i scenarzystą. Aktorka do Cannes poleciała bez swojej pociechy. W programie "Dzień Dobry TVN" powiedziała, jak to zniosła oraz jak dzieli czas między życiem prywatnym a zawodowym.

"Uspokoiłam się, staram się dzielić, kiedy jestem w pracy, a kiedy z dzieckiem i skupiać na tych rolach. Na początku było to dla mnie trudne, ale jak rozmawiam z każdą mamą, to zawsze jest to na początku trudne, a później mamy jakoś się uczą postępować wielozadaniowo i mieć podzielność uwagi, że są w stanie dzielić te przestrzenie. Częściowo także podróżujemy wspólnie" – powiedziała.

"Teraz jest moment, że jestem tutaj sama, Jasiu jest w Krakowie z dziadkami. Mam wspaniałą rodzinę, która nam pomaga" – stwierdziła Joanna Kulig.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości