Gwiazdy

Kevin Conroy nie żyje. To on użyczał głos Batmanowi 

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Kevin Conroy

W sobotę 12 listopada media obiegła tragiczna wiadomość. W wieku 66 lat zmarł aktor, który od 1992 roku użyczał głosu kultowej postaci Batmana. O jego śmierci poinformowała Diane Pershing, która w serii bajek użyczyła głosu głównej przeciwniczce Mrocznego Rycerza.

Kevin Conroy walczył z nowotworem jelit. Zmarł 10 listopada w szpitalu Mount Saint w Nowym Jorku. Jak podaje portal variety.com, do ostatnich chwil przy jego boku stał ukochany mąż oraz rodzeństwo. 

Kevin Conroy nie żyje

Kevin Conroy jest najbardziej znany z roli dubbingowej w serialu animowanym "Batman: The Animated Series", który był emitowany w latach 1992-1995. Wcielił się w postać Bruce'a Wayne'a, czyli tytułowego Batmana. Artysta od lat zmagał się z nowotworem.

"Bardzo smutna wiadomość: wczoraj zmarł nasz ukochany głos Batmana, Kevin Conroy. Chorował od jakiegoś czasu, ale naprawdę włożył w mnóstwo czasu w pracę, ku radości wszystkich swoich fanów. Będzie go bardzo brakowało nie tylko obsadzie serialu, ale także jego legionowi fanów na całym świecie. [...] RIP, przyjacielu" - napisała w oświadczeniu jedna z najbliższych przyjaciółek artysty.

Kevin Conroy - życie prywatne i zawodowe

Kevin Conroy urodził się 30 listopada 1955 roku w Westbury w stanie Nowy Jork. Już w czasach szkolnych zainteresował się światem teatru i kina. Studiował  na wydziale aktorskim Juilliard School gdzie mieszkał i przyjaźnił się z Robinem Williamsem. Na początku lat 80. przeprowadził się do Los Angeles. Otrzymywał tam małe role m.in. w takich serialach jak "Dynastia", czy "Murphy Brown". To jednak użyczenie głosu Batmanowi sprawiło, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów dubbingujących. 

"Warner Bros Animation jest zasmucony stratą naszego drogiego przyjaciela Kevina Conroya. Jego kultowe przedstawienie Batmana na zawsze pozostanie jednym z najlepszych przedstawień Mrocznego Rycerza w każdym medium. Wysyłamy nasze najgorętsze myśli do jego bliskich i dołączamy do fanów na całym świecie w uhonorowaniu jego dziedzictwa" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Warner Bros Animation. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości