Gwiazdy

Kevin Spacey wraca na ekrany. O czym jest nowy film z jego udziałem? Zobacz zwiastun

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Kevin Spacey wraca na ekrany

Kevin Spacey pięć lat temu został wykluczony z filmowego świata. Po długiej przerwie wreszcie udało mu się znaleźć zatrudnienie. Zobacz zwiastun filmu "Peter Five Eight" z jego udziałem.

Od 2017 roku aktor Kevin Spacey nie pojawia się w głośnych hollywoodzkich produkcjach. Ciążą nad nim oskarżenia o napaść seksualną na młodych mężczyznach. Popularny aktor znalazł jednak zatrudnienie w europejskich koprodukcjach. Na targach w Cannes pojawił się film "Peter Five Eight" z jego udziałem.

Cannes 2022. Flim "Peter Five Eight" z Kevinem Spaceyem - o czym jest?

Film "Peter Five Eight" to thriller, który opowiada historię Sam (Jet Jandreau). Kobieta pracuje jako agentka nieruchomości i ma problemy alkoholowe. Skrywa też bardzo mroczny sekret. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka tajemniczego nieznajomego (Kevin Spacey). To spotkanie odmienia jej życie. W obsadzie oprócz Jet Jandreau i Kevina Spaceya znaleźli się też Rebecca De Mornay i Jake Weber. Za reżyserię odpowiada Michael Zaiko Hall.

Zobacz zwiastun:

Mandaryna i Anna Świątczak o życiu w show-biznesie. "To były pomyje"
Mandaryna i Anna Świątczak o życiu w show-biznesie. "To były pomyje"

Kevin Spacey - dlaczego zniknął z ekranów?

Kevin Spacey został wymazany z filmowego świata pięć lat temu. W 2017 roku na fali akcji #metoo zaczęły pojawiać się informacje o nadużyciach seksualnych, jakich miał się dopuścić. Nieznany szerszej publiczności aktor Anthony Rapp oskarżył gwiazdora o napaść seksualną podczas imprezy w 1986 roku, gdy ten miał zaledwie 14 lat. Niedługo potem zaczęły spływać kolejne pozwy. Na ten moment na aktorze ciąży ponad 30 zarzutów. Dotyczą one molestowania bądź napaści seksualnej.

Aktor musi też zapłacić 31 mln dolarów odszkodowania studiu filmowemu MCR z powodu strat, jakie przyniosły studiu te oskarżenia. Przez to, że Kevin Spacey został zwolniony ze swojej roli w "House of Cards", studio MCR musiało wstrzymać produkcję szóstego sezonu serialu. Odcinki napisano od początku w związku z usunięciem głównej postaci i skrócono ilość odcinków w sezonie z 13 do 8. Usunięcie głównej postaci spowodowało straty liczone w milionach dolarów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Frazer Harrison/BAFTA LA/Getty Images

Pozostałe wiadomości