Gwiazdy

Nie żyje Konrad Łatacha. Zasłynął rolą w serialu "Dom"

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Konrad Łatacha nie żyje

Konrad Łatacha nie żyje. O śmierci aktora poinformowała Ambasada RP w Londynie. Artysta zyskał sławę dzięki roli Jacka Bawolika w serialu "Dom". Po rozkręceniu swojej kariery wyjechał z kraju i na terenie Wielkiej Brytanii szerzył polską sztukę aktorską. Konrad Łatacha miał 65 lat.

Konrad Łatacha zmarł w wieku 65 lat 26 czerwca 2022 roku o godzinie 23 w Wielkiej Brytanii. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie przeniósł się na Wyspy na początku lat 80. ubiegłego wieku i tam kontynuował rozwój swojej kariery. Aktor zyskał popularność dzięki roli w serialu "Dom", jednak to nie jedyny jego większy sukces. Konrad Łatacha współpracował bowiem z najlepszymi polskimi reżyserami: Jerzym Jarockim, Krzysztofem Orzechowskim, Maciejem Prusem, Andrzejem Chrzanowskim, Krzysztofem Kelmem czy Janem Łomnickim.

Konrad Łatacha zmarł w wieku 65 lat

Do tej pory nie wiadomo, co było przyczyną zgonu Konrada Łatachy. O jego śmierci poinformowała Ambasada RP w Londynie na swoim koncie na Facebooku.

"Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci aktora i reżysera Konrada Łatachy (1957-2022). Łatacha mieszkał i pracował w Wielkiej Brytanii od 1983 r. (...) Był dobrze znany Polonii na Wyspach ze spektakli granych przez Scenę Polską w UK" - czytamy na facebookowym oświadczeniu Ambasady RP w Londynie.

Konrad Łatacha wyjechał do Wielkiej Brytanii w 1983 roku i został tam do końca swoich dni. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od fanów aktora.

"Śpij spokojnie Radku - Były sąsiad z Wolbromia";

"Wielki szacunek dla niego był moim nauczycielem";

"Konrad, z żalem żegnam cię przyjacielu" - piszą internauci.

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Konrad Łatacha - kim był?

Konrad Łatacha na początku lat 80. wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie dostał rolę w serialu BBC "Wyhin & Penkowski". Oprócz rozwijania kariery telewizyjnej aktor dobrze radził na deskach londyńskich teatrów. Konrad Łatacha wykreował ponad 50 niezwykłych postaci, a jego fani mogli zobaczyć go w Teatrze ZASP za Granicą, teatrze dla dzieci "Syrena" czy też Teatrze Urszuli Święcickiej. Artysta był bardzo znany wśród Polonii i doceniany za szerzenie kultury polskiej poza granicami kraju.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości