Gwiazdy

Księżniczka Anna była przy królowej w ostatnich godzinach życia. "Mamo, dziękuję"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Księżniczka Anna

Księżniczka Anna opublikowała oświadczenie, w którym pożegnała zmarłą królową Elżbietę II. To ona spędziła z monarchinią ostatni dzień jej życia. Odniosła się także do zachowania nowego władcy - Karola III. "Przypominamy sobie, jak bardzo jej obecność i wkład w naszą tożsamość narodową braliśmy za pewnik".

8 września 2022 roku cały świat z zapartym tchem śledził doniesienia ze Szkocji. Po kilku godzinach domysłów potwierdził się najczarniejszy ze scenariuszy. W wieku 96 lat zmarła królowa Elżbieta II. Córka monarchini, księżniczka Anna pożegnała matkę we wzruszającym oświadczeniu. 

Księżniczka Anna wydała oświadczenie po śmierci królowej 

Księżniczka Anna przebywała razem z królową Elżbietą w zamku w Balmoral w Szkocji. Córka monarchini spędziła z nią jej ostatnie 24 godziny życia. W oficjalnym oświadczeniu opisała te smutne chwile i oddała hołd matce. Odwołała się także do nowej roli swojego brata - Karola III. 

"Miałam szczęście spędzić z moją ukochaną matką ostatnie 24 godziny jej życia. To był zaszczyt towarzyszyć jej w ostatniej drodze. Doświadczanie miłości i szacunku tak wielu osób w tych chwilach podnosiło na duchu. Będziemy ciepło ją wspominać. Pragnę podziękować wszystkim, którzy odczuwają naszą stratę. Przypominamy sobie, jak bardzo jej obecność i wkład w naszą tożsamość narodową braliśmy za pewnik. (...) Jestem również bardzo wdzięczna za wsparcie i zrozumienie oferowane mojemu drogiemu bratu Karolowi, który przyjmuje obowiązki monarchy. Mamo, dziękuję" - napisała córka królowej Elżbiety II.

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Od 8 września 2022 roku cały świat może obserwować skrupulatne realizowanie operacji "London Bridge". Jest to dekret, który dokładnie opisuje postępowanie w przypadku śmierci królowej Elżbiety II. Według tego dokumentu pogrzeb monarchini powinien odbyć się 9 dni po jej śmierci. 

"Państwowy pogrzeb Jej Wysokość królowej odbędzie się w Westminster Abbey w poniedziałek 19 września. Przez państwowym pogrzebem królowa będzie złożona przez cztery dni w Westminster Hall, aby naród mógł oddać jej wyrazy szacunku" - napisano na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Twitterze, potwierdzając działanie wedle reguł opisanych w operacji "London Bridge".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości