Gwiazdy

Kto pomagał Sanah przy pisaniu jej największych hitów? To one sprawiły, że jest gwiazdą popu

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz

Sanah w krótkim czasie zdobyła popularność, o której marzą inni młodzi artyści. Uzdolniona 25-latka nie schodzi z list przebojów. Pod jej sukcesem może podpisać się inna polska wokalistka. Współautorką kilku piosenek, które przypisuje się tej gwieździe, jest Magdalena Wójcik - liderka zespołu Goya. Co dziś u niej słychać?

Zuzanna Irena Jurczak występuje pod pseudonimem Sanah. Wokalistka w 2020 opublikowała singel "Szampan", od którego zaczęła się jej fenomenalna kariera. W przeciągu dwóch lat stworzyła ogrom materiału. Album "Królowa dram" w pierwszym tygodniu po premierze znalazł się na szczycie listy sprzedaży. Przy płycie "Uczta" współpracowała z Dawidem Podsiadło, Kwiatem Jabłoni, Igorem Herbutem, Arturem Rojkiem, Anią Dąbrowską, Grzegorzem Turnauem, Natalią Grosiak i Darią Zawiałow.

Sanah o swoim najnowszym albumie "Uczta" podczas trasy koncertowej
Sanah o swoim najnowszym albumie "Uczta" podczas trasy koncertowej Źródło: "Co Za Tydzień"

Magdalena Wójcik stoi za sukcesem Sanah

Sanah zdobyła naukę w szkole muzycznej. Gra na skrzypcach i fortepianie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Komponuje i pisze teksty. Jednak nie jest niczym szokującym, że młodzi artyści korzystają z doświadczenia innych. Magdalena Wójcik jest współautorką tekstów piosenek, które znalazły się na płytach "Królowa Dram" i "Irenka".

Napisałam z Zuzią teksty na dwie pierwsze płyty, w tej chwili ona już sama pracuje nad swoimi tekstami. To jest naturalna kolej rzeczy, bo ona się totalnie rozwija, jest niezwykle zdolną osobą i bardzo mocno jej kibicuję. Nie ukrywam, że to była dla mnie ogromna przyjemność, bo zaczęłyśmy pracować, gdy Zuzia nie była jeszcze tak popularna, to były jej początki i nie było wiadomo, co z tego wyniknie

Kim jest Magdalena Wójcik?

Magdalena Wójcik to piosenkarka znana z grupy muzycznej Goya, którą założyła w 1995 roku z gitarzystą Grzegorzem Jędrachem oraz grającym na instrumentach klawiszowych Rafałem Gorączkowskim. Wydali 8 płyt, a do najpopularniejszych piosenek należy utwór "Smak słów" oraz "Tylko mnie kochaj". W rozmowie z Plejadą artystka powiedziała, że nigdy nie zabiegała o popularność.

Nigdy nie byliśmy tak popularni, żeby to w jakiś sposób przeszkadzało. Nie byliśmy na pierwszych stronach gazet. Bardziej wynikała ona z popularności utworów, co nam jak najbardziej pasowało. "Smak słów" czy "Tylko mnie kochaj" były grane przez stacje radiowe i tak jest do tej pory, co jest bardzo miłe

Magdalena Wójcik współpracowała również z takimi artystkami jak Ewa Farna, Bryska czy Urszula. Na początek 2023 r. planowana jest premiera jej kolejnej płyty. Poniżej możecie posłuchać jej najnowszego singla pt. "Co powiesz na Rzym?", który powstawał na początku pandemii. 

Co słychać u Magdaleny Wójcik? Źródło: mwmedia

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale wciąż trudno nam przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości