Lance Reddick nie żyje. Aktor znany z serii filmów "John Wick" oraz "Prawo Ulicy" miał 60 lat

Autor:
Norbert
Żyła
Lance Reddick

Lance Reddick nie żyje. Aktor zmarł 17 marca 2023 roku w wieku 60 lat. Według informacji, jakie pojawiły się w sieci, gwiazdor odszedł z przyczyn naturalnych. Przed śmiercią był w trakcie medialnego tournée w związku ze zbliżającą się premierą filmu "John Wick 4".

Lance Reddick był amerykańskim aktorem urodzonym w 1962 roku. Chociaż w młodości zamierzał zostać muzykiem (ukończył Eastman School of Music na uniwersytecie Rochester), to na początku lat 90. zmienił swoje plany i zaczął je wiązać z aktorstwem. W związku z powyższym podjął studia na wydziale aktorskim Yale.  

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN Źródło: TVN

Lance Reddick zmarł w swoim domu w Los Angeles

Lance Reddick został znaleziony martwy 17 marca 2023 r. w swojej posiadłości w Los Angeles. Według portalu TMZ aktor zmarł z przyczyn naturalnych. W sieci pojawiło się również oświadczenie, które zostało wydane przez przedstawicielkę artysty. Mia Hansen poprosiła o uszanowanie prywatności rodziny aktora.

"Będzie nam bardzo brakować Lance'a. Proszę uszanować w tej chwili prywatność jego rodziny" - brzmiała treść oświadczenia.

Warto dodać, że tuż przed śmiercią Lance Reddick był w trakcie promocji filmu "John Wick 4". Reżyser Chad Stahelski i odtwórca głównej roli Keanu Reeves wystosowali oświadczenie, w którego treści podkreślili swój smutek, w związku z odejściem aktora oraz poinformowali o modlitwach za jego rodzinę.

"Jesteśmy głęboko zasmuceni stratą naszego ukochanego przyjaciela Lance'a Reddicka. Był wytrawnym profesjonalistą, a praca z nim była przyjemnością. Nasze modlitwy kierujemy w stronę jego żony Stephanie, jego dzieci, rodziny oraz przyjaciół. Film dedykujemy jego pamięci. Będzie nam go bardzo brakowało" - brzmiała treść oświadczenia.

Lance Reddick
Lance Reddick zmarł w swoim domu w Los Angeles Lance Reddick Źródło: Getty Images

Lance Reddick - kariera i życie rodzinne

Lance Reddick w latach 90. wystąpił w takich produkcjach jak "Wielkie nadzieje" czy "Stan oblężenia". Oprócz tego znany jest z takich seriali jak: "The Corner" oraz "Więzienie Oz". W 2002 roku nastąpił przełom na drodze zawodowej aktora, kiedy zagrał jako porucznik Cedric Daniels w "Prawie ulicy". Do dziś wspomniana rola uważana jest za jedną z najważniejszych w jego karierze.

Kolejnym głośnym przełomem w karierze aktora był rok 2014 i jego rola w kultowej serii filmów "Johny Wick", gdzie wcielał się w postać Charona. W czwartej części serii będzie go można zobaczyć już niedługo, bo produkcja trafi do polskich kin 24 marca 2023 roku. Za ciekawostkę z drogi zawodowej artysty z pewnością można uznać fakt, iż w 2003 roku wziął udział w teledysku Jaya-Z do utworu "'03 Bonnie & Clyde", w którym gościnny udział miała Beyoncé.

Lance Reddick niewiele mówił na temat swojego życia prywatnego. Wiadomo, że od 2011 roku był w związku małżeńskim z Stephanie Reddick. Para uchodziła za niezwykle zgrane i pełne miłości małżeństwo. Żona zmarłego aktora do tej pory nie skomentowała doniesień na temat jego śmierci.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości