Gwiazdy

Maciej Stuhr szczerze o wsparciu żony. "Uratowała mnie od gorszego losu"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
fakt.pl
Żona Macieja Stuhra powstrzymała go przed nałogiem

Maciej Stuhr został laureatem polskiej nagrody filmowej. Otrzymał statuetkę Orła za rolę w filmie pt. "Powrót do tamtych dni". Gwiazdor brawurowo zagrał alkoholika i przyznał, że w prawdziwym życiu jego ukochana żona Katarzyna Błażejewska-Stuhr uchroniła go przed szponami nałogu. Aktor jest jej bardzo wdzięczny.

Maciej Stuhr zawdzięcza nagrodę i tytuł "najlepszej głównej roli męskiej" grze w filmie "Powrót do tamtych dni". Jest to dramat obyczajowy, który porusza temat niszczycielskiego wpływu alkoholu na rodzinę. Maciej Stuhr wcielił się w powracającego z emigracji ojca 14-latka, który oprócz pieniędzy przywozi do domu chorobę alkoholową.

Maciej Stuhr zdobył Orła. Podziękował żonie ze sceny

Maciej Stuhr jest niezwykle dumny z pracy włożonej na planie tego filmu. Takie postacie dla wielu aktorów stanowią trudne wyzwanie. W rozmowie z "Faktem" Maciej Stuhr wyjaśnił, za co jest wdzięczny swojej żonie. Gwiazdor podkreślił to, że dzięki ukochanej może prowadzić przyziemne, ale szczęśliwe życie męża i ojca.

"To, jakim się jest człowiekiem, jest nierozerwalnie związane z tym, jakim jestem aktorem. Im kto więcej podróżuje, czyta książek, spotyka wartościowych ludzi czy żyje z nimi pod jednym dachem, tym aktorstwo staje się lepsze. Stąd podziękowanie dla mojej żony kochanej. Żona pozwala mi trzeźwo popatrzeć na rzeczywistość, jest też twardym krytykiem, miejscami bezwzględnym. I to nie tylko poczynań artystycznych, ale też takiego blichtru i celebryctwa. To, że prowadzimy wiele tego typu rozmów, pozwala mi mocno stać na ziemi i nie odlatywać zbyt wysoko, bo dzięki niej wiem, jakie sprawy są ważne w życiu" - wyznał Maciej Stuhr w wywiadzie po odebraniu nagrody.

Przypomnijmy, że Katarzyna Błażejewska-Stuhr jest dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem. Prowadzi własnego bloga, w którym dzieli się przepisami na zdrowe dania. Napisała już cztery książki poradnikowe o dietach. Żona Macieja Stuhra angażuje się w różne akcje społeczne, ostatnio wraz z mężem pomagali uchodźcom z Ukrainy.

Katarzyna Żak od lat jest szczęśliwą mężatką. Jaki jest sekret?
Katarzyna Żak od lat jest szczęśliwą mężatką. Jaki jest sekret?

Maciej Stuhr o roli alkoholika i nałogu w życiu prywatnym

Maciej Stuhr w rozmowie z "Faktem" zasugerował, że jego żona nie dopuściła do tego, aby scenariusz filmu "Powrót do tamtych dni" ziścił się w ich domu.

"Kiedy żona zobaczyła mnie w tych najbardziej hardkorowych scenach w filmie 'Powrót do tamtych dni' cieszyła się, że etap większych romansów z alkoholem w moim życiu zakończyłem. Zresztą też dzięki niej, co było super ważne, bo być może uratowała mnie od gorszego losu. Akurat ten film bardzo lubi, choć nie można tego powiedzieć o wszystkich moich rolach" - wyznał.

Rzeczywiście aktor rok temu otwarcie mówił o tym, że "romansował" z alkoholem. W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" wyznał, że zdarzało mu się występować pod wpływem alkoholu. Widział też, jak jego koledzy po fachu robią to samo. Z kolei w wywiadzie dla Onetu wyjaśnił, jak zerwał z nałogiem. Na szczęście w jego środowisku coraz więcej osób rezygnuje z alkoholu.

"Po prostu coraz gorzej się po tym czułem, a zamiast dawać mi odrobinę radości, alkohol przysparzał mi więcej smutków, rozterek, depresyjnych stanów i tak dalej. Stwierdziłem, że dużo lepiej czuję się bez niego niż z nim [...] Widzę po znajomych, nie tylko aktorach, że coraz więcej z nas idzie po rozum do głowy. Zwłaszcza że to nie jest żadne odkrycie, iż alkohol jest bardzo zdradliwy i może uzależnić" - powiedział.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości