Gwiazdy

Marian Opania ma problemy ze zdrowiem? Teatr Ateneum skomentował te doniesienia

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
Plejada.pl
Teatr odniósł się do plotek o stanie zdrowia Mariana Opanii

Niedawno media obiegła informacja o odwołaniu spektaklu z udziałem aktora. Marianem Opanią miała rzekomo zajmować się żona, z zawodu lekarka. Teatr odniósł się do plotek. "Premiera zaplanowana w Teatrze Ateneum na 27 maja odbędzie się zgodnie z planem" - poinformowano.

Aż trudno uwierzyć, że Marian Opania debiutował blisko 60 lat temu! W swojej karierze pracował pod czujnym okiem największych polskich reżyserów - Andrzeja Wajdy, Antoniego Krauzego, Stanisława Barei czy Filipa Bajona. Marian Opania nie boi się wyzwań, to też widzowie mogą podziwiać go zarówno w poważnych produkcjach, jak i komediach czy lekkich serialach. Artysta od początku swojej kariery występuje na deskach teatrów. Aktualnie związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum, gdzie niedługo premierę będzie miał monodram "Meneliada", w którym zagra ekscentrycznego outsidera.

Marian Opania ma problemy ze zdrowiem?

Niedawno media obiegła informacja o złym stanie 79-letniego aktora. Jeden z tygodników napisał, że zdrowie artysty się pogorszyło. Z tego powodu spektakl z udziałem artysty został odwołany.

"Wysiłek i stres związane z premierą w Teatrze Ateneum odbiły się na kondycji serca Mariana Opani. Ostatecznie spektakl został odwołany. To nie pierwsze tego typu problemy artysty" - można było przeczytać w tygodniku.

Co więcej, aktor miał rzekomo potrzebować opieki żony, która jest lekarką.

"Stan aktora jest stabilny i pod opieką ukochanej żony, lekarki, powoli wraca do formy" - napisano.

W Teatrze 6. Piętro odbyła się wystawa Anny Grzebielskiej
W Teatrze 6. Piętro odbyła się wystawa Anny Grzebielskiej 21 kwietnia 2022 roku w Teatrze 6. Piętro odbył się wernisaż wystawy Anny Grzebielskiej. Goście mogli oglądać niecodzienne prace, których motywem przewodnim była wolność. Autorka dzieł skupiła się na skrzydłach, które przedstawiła w różnej postaci. W rozmowie z nami przyznała, że marzy o tym, by każdy z nas mógł być wolny i nie bał się być tym, kim naprawdę chce. Anna Grzebielska nie ukrywała, że sama musiała pokonać kilka własnych lęków.

Teatr zdementował plotki

Serwis plejada.pl postanowił zweryfikować doniesienia "Dobrego Tygodnia". Skontaktowali się z pracownicą Teatru Ateneum, która odniosła się do plotek. Zdementowała informację, jakoby stan zdrowia Mariana Opanii się pogorszył, a premiera spektaklu z jego udziałem została odwołana.

"Uprzejmie informuję, że Pan Marian Opania w dobrym stanie zdrowia od tygodni gra główne role w spektaklach repertuarowych Teatru Ateneum w Warszawie (m.in. tytułowe role w »Cesarzu« wg Kapuścińskiego, w »Ojcu« Zellera), a aktualnie z werwą i w świetnej formie finalizuje przygotowania do premiery swojego monodramu pt. »Meneliada« autorstwa Jerzego Niemczuka. Premiera zaplanowana w Teatrze Ateneum na 27 maja odbędzie się zgodnie z planem, jak i popremierowe spektakle w dniach 28, 29 maja oraz 1, 2, 3, 4 czerwca" - poinformowała Małgorzata Szum, kierowniczka działu marketingu i komunikacji Teatru Ateneum.

Marian Opania - żona, rodzina

Pomimo ogromnej popularności, Marian Opania nie należy do gwiazd, o których rozpisują się media. Od 60 lat jest w związku z Anną Opanią. Para poznała się w liceum. Choć ślub wzięli w lipcu 1967 roku, aktor wyznał, że z żoną obchodzą również rocznicę pierwszego pocałunku. Jaki jest przepis na udany związek?

"My z żoną się żremy i co tydzień rozwodzimy, ale do tej pory nie rozwiedliśmy. Miłość trzeba pielęgnować i podlewać. Umieć przepraszać i kupować kwiaty bez okazji. Przede wszystkim trzeba się lubić. A jak się człowiek czubi, to znaczy, że w związku jest jakieś uczucie" - zdradził kiedyś w rozmowie z serwisem fakt.pl Marian Opania.

Owocem związku jest syn Bartosz Opania, który poszedł w ślady ojca i został aktorem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości