Gwiazdy

Mateusz Damięcki, Katarzyna Skrzynecka, Cezary Pazura. Gwiazdy, które unieważniły ślub kościelny

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
 Gwiazdy, które wzięły rozwód kościelny: Mateusz Damięcki, Katarzyna Skrzynecka, Cezary Pazura

Niektóre gwiazdy ślubują w kościele, że nie opuszczą małżonka aż do śmierci. Czasem życie pisze jednak inne scenariusze. Kiedy małżeństwo się rozpada ciężko później unieważnić ślub kościelny. Niektórym to się jednak udało. Zobaczcie komu!

O unieważnienie małżeństwa kościelnego starali się m.in. Cezary Pazura, Katarzyna Skrzynecka, Mateusz Damięcki czy Michał Wiśniewski. Nie jest to jednak taką prostą sprawą. Prawo kanoniczne wyróżnia tylko kilka powodów, dla których można uzyskać "rozwód kościelny". Dlatego też niektórzy starali się unieważnić małżeństwo nawet kilka razy, a inni nawet kłamali w sądzie biskupim.

 Gwiazdy, które wzięły "rozwód kościelny": Cezary Pazura i Weronika Marczuk

 Cezary Pazura i Weronika Marczuk
Cezary Pazura i Weronika Marczuk Źródło: MWMEDIA

Cezary Pazura chciał unieważnić małżeństwo aż dwa razy. Teraz aktor tworzy szczęśliwy związek z Edytą Pazurą, ale dwa poprzednie jego związki się rozpadły. Małżeństwo z Żanetą Pazurą zakończyło się unieważnieniem małżeństwa, bo aktor udowodnił, że jego ówczesna żona przed ich ślubem chodziła do psychologa. Drugą żoną gwiazdora była Weronika Marczuk. Para była razem przez 12 lat. Choć aktor bardzo się starał, to nie udało mu się unieważnić tego małżeństwa.

Gwiazdy, które wzięły "rozwód kościelny": Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański

Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański
Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański Źródło: MWMEDIA

Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Urbański poznali się w 2003 roku podczas uroczystości wręczania oficerom policji wyróżnień za skuteczną walkę z piractwem fonograficznym. Aktorka wręczała funkcjonariuszowi nagrodę. Ich ślub odbył się błyskawicznie. Trzy lata później media obiegła jednak informacja o ich rozwodzie. Ślub kościelny udało im się unieważnić, ale sprawa trwała aż sześć lat!

Mandaryna i Anna Świątczak o życiu w show-biznesie. "To były pomyje"
Mandaryna i Anna Świątczak o życiu w show-biznesie. "To były pomyje"

 Gwiazdy, które wzięły "rozwód kościelny": Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska

 Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska
Mateusz Damięcki i Patrycja Krogulska Źródło: MWMEDIA

Patrycja Krogulska i Mateusz Damięcki wzięli ślub w 2010 roku. Ich związek rozpadł się zaledwie po ośmiu miesiącach małżeństwa. Aktor przez kilka lat walczył o unieważnienie małżeństwa kościelnego. Aktor twierdził, że pierwszej żonie zależało wyłącznie na wspaniałej uroczystości, a jemu na aspektach religijnych. 

 Gwiazdy, które wzięły "rozwód kościelny": Jacek Borkowski i Elżbieta Jasińska

Jacek Borkowski
Jacek Borkowski Źródło: MWMEDIA

Pierwszą żoną Jacka Borkowskiego była Elżbieta Jasińska. Ich małżeństwo nie przetrwało jednak zbyt długo. Para uzyskała "rozwód kościelny". Nie było to jednak łatwe. Po latach przyznał, że dopuścił się kłamstwa. Żeby uzyskać unieważnienie, zeznał przed sądem biskupim, że jest gejem.

 Gwiazdy, które wzięły "rozwód kościelny": Michał Wiśniewski i Mandaryna

Michał Wiśniewski i Mandaryna
Michał Wiśniewski i Mandaryna Źródło: MWMEDIA

Michał Wiśniewski ślubował "miłość, wierność i uczciwość małżeńską" nie jeden raz. Obecnie muzyk jest mężem Poli. Wcześniej jednak był w związku z Dominiką Tajner, Anią Świątczak, Magdą Femme i oczywiście Mandaryną. Ich ślub transmitowała telewizja. Po rozstaniu para uzyskała unieważnienie małżeństwa, bo przysięgę złożyli w kościele protestanckim.

 Gwiazdy, które wzięły "rozwód kościelny": Dorota Szelągowska i Adam Sztaba

Dorota Szelągowska i Adam Sztaba
Dorota Szelągowska i Adam Sztaba Źródło: MWMEDIA

Dorota Szelągowska po 11 latach związku z Adamem Sztabą zdecydowała się wziąć ślub w kościele. Po trzech miesiącach niespodziewanie postanowili się rozstać. Małżonkowie otrzymali unieważnienie małżeństwa kościelnego, choć trwało to bardzo długo. Oboje są wierzący i przyznali, że wzięli "rozwód kościelny", bo chcą w pełni korzystać z sakramentów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości