Gwiazdy

Michał Kempa – kariera, życie prywatne

Gwiazdy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Michał Kempa to przede wszystkim człowiek stand-upu, komik, który jednocześnie jest także dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Obecnie możemy go oglądać w programie "Mam Talent", gdzie u boku Marcina Prokopa występuje jako prowadzący.

Michał Kempa – kim jest?

Michał Kempa urodził się 13 lipca 1988 r. w Bielsku-Białej. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim w 2012 r., jednak nie rozpoczął pracy w zawodzie. Już w 2010 r. zdobywał pierwsze nagrody na festiwalach kabaretowych, takich jak PAKA, Mulatka czy Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry i to taka działalność zdecydowanie była bliższa jego sercu. Jest absolwentem The iO Theater w Chicago oraz nowojorskiej Manhattan Comedy School. Jego kariera zaczęła się rozwijać w 2010 r., kiedy został zwycięzcą programu "Stand-up. Zabij mnie śmiechem".

Michał Kempa to człowiek o zdecydowanie szerokich zainteresowaniach. Począwszy od rozrywki, poprzez technologię , a kończąc na sporcie. Od 2015 r. prowadził audycję na antenie Rock Radia. Od 2016 r. został komentatorem „Szkła kontaktowego” w TVN, a od 2019 r. bywa czasem prowadzącym. Od kwietnia 2020 r. wraz z Piotrem Szumowskim prowadzi program na YouTube – Dobre nowiny. Od kwietnia 2021 r. prowadzi także audycję o rynku technologicznym na antenie newonce.radio. Dla Playera komentował także ostatnio wybrane etapy wyścigu kolarskiego Vuelta a España. 

Maja Hyży o reakcji synów na Konrada
Maja Hyży o reakcji synów na Konrada Maja Hyży w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl powiedziała, jak jej synowie zareagowali na nowego partnera. Źródło: Co za Tydzień

Michał Kempa – gwiazda stand-upu

Na stronie standup.polska można posłuchać, jakie opinie krążą na temat Michała Kempy.  „Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny. Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego, czy inne gorsze wersje innych wersji. A on ciągle biega. I dalej bolą go piszczele. Nie śmieszność, subtelność i dużo Boba Dylana. Żal, żal, więcej żalu!P.S. Jest mistrzem, absolutnym mistrzem w długich nudnawych anegdotach i ma przerost lewego kolana”.

Michał Kempa – co lubi?

Co komik lubi robić w wolnych chwilach? - Jeżdżę na rowerze, jem i śpię. Czasem się spotkam z jakimiś ludźmi, ale to nie za często, bo wtedy należy ograniczać spanie, jedzenie i jazdę na rowerze - powiedział serwisowi dziendobry.tvn.pl.

Michał Kempa – "Mam Talent"

Michał Kempa został od września 2021 r. współprowadzącym programu „Mam Talent”.To polski program telewizyjny typu talent show, oparty na brytyjskim formacie Got Talent, który był emitowany od 13 września 2008 do 30 listopada 2019 r. na antenie TVN. Obecnie ponownie możemy oglądać zmagania osób, chcących pokazać całej Polsce, jaki mają talent od 4 września 2021 roku.

Okazuje się, jak zdradził Michał Kempa w jednym z wywiadów, że on sam startował dla żartu dwukrotnie do programu. Raz w Polsce i ponownie w Czechach. Za pierwszym razem pojawił się z zespołem The Estonias, grupą eksperymentatorów z Estonii, która lubi robić żarty, jednak ich występ nie trafił nigdy na antenę. W Czechach z kolei występował sam, jako  "Michał Kempa a kamrati", wygłaszając przemówienie o tym, że został wyrzucony z Polski za to, że nie był śmieszny i zwraca się z prośbą o azyl. Niestety nie spotkało się to z uznaniem publiczności, ale do dziś występuje jako anegdotka: „To w sumie ładna historia, że dwa razy byłem w "Mam talent!" dla żartu i dwa razy mnie wyrzucali, a potem, po latach, zupełnie na serio wzięli mnie na prowadzącego”.

Michał Kempa – życie prywatne

Michał Kempa nie lubi opowiadać publicznie o swojej sferze prywatnej. O życiu osobistym komika nie wiadomo zbyt wiele.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK /MWMEDIA

Pozostałe wiadomości