Gwiazdy

Mikołaj z "Top Model" wyruszył na wojnę w Ukrainie. "Wartość życia ludzkiego jest najważniejsza"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Mikołaj Krawiecki z "Top Model" niesie pomoc Ukrainie

Mikołaj Krawiecki, półfinalista 10. edycji programu "Top Model" powiadomił fanów, że zawiesza karierę w modelingu. Wojna w Ukrainie i sytuacja uchodźców skłoniły byłego uczestnika show TVN do niesienia natychmiastowej pomocy. Model relacjonuje rosyjską inwazję na Instagramie.

Wojna w Ukrainie spowodowana rosyjskim atakiem i decyzjami politycznymi Władimira Putina sprawiły, że 24 lutego obudziliśmy się w innej rzeczywistości. Ukraińcy bronią się już ponad tydzień, odpierając ataki wroga. Najważniejsze w tym konflikcie zbrojnym jest to, aby Ukraińcy nie czuli się opuszczeni przez zachodnie państwa. Gwiazdy włączają się do pomocy materialnej i psychologicznej dla uchodźców. Mikołaj Krawiecki niedawno rozpoczął swoją karierę i prężnie działał w modelingu. Postanowił zrezygnować z zawodu na jakiś czas.

Mikołaj Krawiecki z "Top Model" pomaga Ukrainie. Gwiazdy pod wrażeniem poświęcenia modela

"Chciałbym poinformować o zawieszeniu kariery modelingowej ze względu na obowiązek moralny niesienia pomocy humanitarnej. Jedni zleceniodawcy zrozumieją, inni nie. Tak czy inaczej, dla mnie wartość życia ludzkiego jest najważniejsza. Będę niósł pomoc Ukrainie i jej mieszkańcom" - oświadczył były uczestnik "Top Model" na Instagramie.

22-latek pokazał na zdjęciach, jak wygląda w wojskowym hełmie. Na InstaStories relacjonuje, co dzieje się na ulicach ostrzelanych ukraińskich miast. Mikołaj Krawiecki apeluje o pomoc materialną dla takich jednostek, w których sam działa i niesie pomoc humanitarną. Na trasie kończy im się benzyna, na drodze do Kijowa Rosjanie ostrzeliwują budynki mieszkalne, busy. Polscy artyści wyrazili swoje uznanie dla postawy uczestnika "Top Model".

Maciej Musiał, Ralph Kamiński, Katarzyna Zielińska, Anna Lewandowska — biją chłopakowi brawo w komentarzach. Tak samo wspierają go inni uczestnicy "Top Model".

"Wielki" - skomentowała Aleksandra Linda.

"Wszyscy jesteśmy z Ciebie dumni! Uważaj na siebie chłopaku" - dodała Anna Skura.

"Nie mam słów na to, co robisz!" - napisała Red Lipstick Monster.

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować" Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Kim jest Mikołaj Krawiecki? Ojcem modela z "Top Model" jest ksiądz

Mikołaj Krawiecki z narażeniem życia pomaga Ukrainie. Gdy poznaliśmy go w "Top Model", studiował dziennikarstwo, a wcześniej skończył teorię literatury. Chłopak jest bardzo wysportowany, trenował kosza i hokej, ale kontuzja kolana uniemożliwiła mu dalszą karierę w sporcie. Mikołaj Krawiecki jest szczęśliwie zakochany, jego dziewczyna również jest modelką. W show TVN uczestnik zajął 4 miejsce. Bez problemu odnalazł się w branży modowej i podpisywał kolejne kontrakty. W "Top Model" ciekawym wątekiem była jego relacja z ojcem-księdzem. Mikołaj Krawiecki pochodzi z ortodoksyjnej rodziny greko-katolickiej, w której nie ma celibatu. Jego rodzice są po rozwodzie.

"Jeśli chodzi o moje dzieciństwo, nie było ono łatwe. Jest tak nierealistyczne dla otoczenia, że ktoś może mieć tatę księdza. Moi rówieśnicy wtedy nie znali litości. Od pobić po rozbieranie mnie dla żartów przez kolegów, gdzieś takie frazesy co do mnie, stosunków seksualnych z własnym ojcem, bo jest księdzem. To jest ciężkie. Ja zawsze pragnąłem mieć przyjaciół" - opowiadał w programie.

Co ciekawe, ojciec chłopaka wspierał syna nawet podczas rozbieranej sesji w "Top Model".

"Uważam, że bunt jest podstawą zdrowego człowieka. Jeżeli człowiek nie potrafi się buntować, to tak naprawdę niczego w życiu nie osiągnie. Na modzie to ja się nie znam, ale cieszę się z tego, że jest tym, kim jest. Wiem, że Bóg to piękno, a świat potrzebuje piękna. I tym jest dla mnie moda" - powiedział ksiądz, ojciec Mikołaja.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Bartosz Krupa/X-NEWS

Pozostałe wiadomości