Gwiazdy

Agnieszka Osiecka i Daniel Passent. Historia miłości

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Imperium Kobiet", "Viva", książka "Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet"

Agnieszka Osiecka i Daniel Passent byli kiedyś w sobie bardzo zakochani. Połączyła ich wspólna pasja i zamiłowanie do kultury i sztuki. Z ich miłości narodziła się córka Agata. Jednak poetka nie do końca odnajdywała się w tradycyjnej roli żony i matki. Sprawdź, jak wyglądała historia miłości Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta.

Agnieszka Osiecka była związana z wieloma wybitnymi polskimi artystami. Poetka miała romans z Markiem Hłasko, Jeremim Przyborą, była żoną Wojciecha Frykowskiego. Jednak w życiorysie tekściarki ważną część zajmuje związek z Danielem Passentem.

Agnieszka Osiecka i Daniel Passent. Historia miłości

Poetka i dziennikarz poznali się na początku lat 70. Oboje pozostawali wtedy w związkach. Wkrótce stworzyli wspólny dom. Najpierw próbowali szczęścia w Falenicy, a później zamieszkali na warszawskim Żoliborzu. Wspólnie wychowywali ich córkę Agatę, ale szybko zrozumieli, że nie będą w stanie dłużej tworzyć szczęśliwej rodziny. Byli razem 8 lat. Przez ten czas nie zawarli małżeństwa, podróżowali osobno, widzieli się coraz rzadziej.

"Agnieszka pojawiła się w moim życiu. Każde z nas już kogoś wtedy miało. Po jakimś czasie zerwaliśmy swoje poprzednie związki i zostaliśmy ze sobą" - wspominał w rozmowie z "Imperium Kobiet" Daniel Passent.

"Każde z nas było ciekawe drugiego. I na pewno byliśmy bardzo blisko intelektualnie. Obserwowałem jej pracę w STS-ie, poznawałem jej środowisko – reżyserów, aktorów, piosenkarki. Dużo rozmawialiśmy. Czy Agnieszka skorzystała? Nie wiem. Ale ja na pewno skorzystałem bardzo dużo. Ona nauczyła mnie innego spojrzenia na świat. Widziała dookoła siebie dużo więcej, niż ja widziałem. Wspólne rozmowy, które prowadziliśmy w towarzystwie, np. w SPATiF-ie – z Minkiewiczem, Ważykiem i wieloma innymi – to bardzo mnie wzbogacało" - dodał dziennikarz.

Z kolei w książce Zofii Turowskiej znajdziemy wątek rozstania Agnieszki Osieckiej z Danielem Passentem.

"Nie można powiedzieć, że się rozstała z Danielem Passentem w sensie rozwodu i wszystkich formalności z tego wynikających, bo nie byli małżeństwem. Agnieszka nie była w stanie stworzyć rodzinnego gniazda — to był po prostu inny ptak w stadzie, inny gatunek" - opisała poetkę Ewa Lejman w książce Zofii Turowskiej "Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet".

Spektakl "Niepamięć". Rozmowa z Magdaleną Kumorek i Rafałem Królikowskim
Spektakl "Niepamięć". Rozmowa z Magdaleną Kumorek i Rafałem Królikowskim Magdalena Kumorek i Rafał Królikowski w spektaklu "Niepamięć" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Daniel Passent nie żyje

Dziennikarz zmarł w wieku 83 lat. Pożegnała go redakcja tygodnika "Polityka".

"Miał swoje miejsce także w internecie. 'En Passant' Daniela Passenta, prowadzony sumiennie od 2006 r. to jeden z najstarszych blogów politycznych w Polsce. Autor 'Polityki' opublikował w sumie ponad 1700 wpisów, chętnie czytanych i gorąco dyskutowanych – czytelnicy zamieścili tu przez lata ponad pół miliona komentarzy. Lekturę tygodnika też często zaczynali od jego felietonu" - czytamy w artykule zamieszczonym na stronie internetowej "Polityki".

Zobacz więcej:

Małgorzata Ostrowska dyskryminowana ze względu na wiek? "Były problemy z zamieszczeniem mojego wizerunku na okładkach"

Paulina Holtz o kobiecości, macierzyństwie i sesji w "Playboyu". Jakie ma relacje z córkami i mamą?

Weronika Ciechowska wspomina zmarłą babcię. "Cieszę się, że zdążyła poznać Grzesia"

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Imperium Kobiet", "Viva", książka "Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet"

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MAREK ULATOWSKI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości