Gwiazdy

Nie żyje perkusista Foo Fighters. Taylor Hawkins miał 50 lat

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Perkusista Foo Fighters zmarł w wieku 50 lat

Taylor Hawkins zmarł w wieku 50 lat, a jego ciało znaleziono w jednym z hoteli w Bogocie, gdzie niedługo razem z grupą Foo Fighters miał wystąpić podczas festiwalu. Przyczyny zgonu ustala policja.

Perkusista grupy Foo Fighters nie żyje. Taylor Hawkins zmarł w wieku 50 lat, o czym za pomocą mediów społecznościowych poinformowali pozostali członkowie zespołu. Grupa jest obecnie w trakcie trasy koncertowej w Ameryce Południowej, gdzie miała wystąpić podczas Estereo Picnic Festival w Kolumbii. Koncert został jednak odwołany.

Perkusista Foo Fighters nie żyje

Ciało Taylora Hawkinsa zostało znaleziono w Bogocie, gdzie razem z zespołem miał wystąpić podczas festiwalu. 

"Rodzina Foo Fighters jest zdruzgotana tragiczną i przedwczesną utratą naszego ukochanego Taylora Hawkinsa. Jego muzykalna dusza i zaraźliwy śmiech będą żyć z nami wszystkimi na zawsze" - czytamy w oświadczeniu, które zostało opublikowane przez zespół Foo Fighters na Twitterze. 

Dave Grohl i spółka zaapelowali do fanów, by w tym trudnym dla nich czasie, uszanowali ich prywatność i wyrazili szacunek dla zmarłego. Przyczyna śmierci Taylora Hawkinsa nie jest na razie znana, a ze świata płyną już kondolencje.

Kolegę po fachu pożegnał między innymi Slash z zespołu Guns N' Roses.

"Załamany stratą naszego przyjaciela #Taylor Hawkins nie mam słów, by wyrazić wszystko, co czuję po jego odejściu" - napisał Slash.

Taylora Hawkinsa pożegnał także Ozzy Osbourne i jego żona, Sharon.

"Taylor Hawkins był naprawdę wspaniałą osobą i niesamowitym muzykiem. Moje serce, moją miłość i moje kondolencje kieruję do jego żony, dzieci, rodziny, zespołu i fanów. Do zobaczenia po drugiej stronie"- napisał.

Co Za Tydzień. Koncert z okazji Dnia Walki z Depresją
Co Za Tydzień. Koncert z okazji Dnia Walki z Depresją Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Taylor Hawkins zmarł w wieku 50 lat. Wcześniej walczył z nałogiem

Taylor Hawkins grał z Foo Fighters prawie dwie dekady. Muzyk dołączył do zespołu w 1997 roku po tym, jak założyciel i wokalista grupy Dave Grohl pokłócił się z ówczesnym perkusistą Willem Goldsmithem, a następnie usunął go ze składu. Taylor Hawkins zajął wtedy jego miejsce.

Chociaż zmarły 50-latek działał głównie na perkusji, w kilku utworach można było również usłyszeć jego głos. Muzyk od końca lat 90. zmagał się z poważnym uzależnieniem od narkotyków, a w 2001 roku zapadł w śpiączkę po przedawkowaniu heroiny. Jak twierdził w późniejszych wywiadach, ten moment miał odmienić jego życie. 

W 2005 roku Taylor Hawkins  został wybrany przez jeden z brytyjskich magazynów najlepszym perkusistą rockowym na świecie. W tym samym roku wziął ślub z Alison Hawkins. Para zamieszkała w Hidden City w Los Angeles i doczekała się trójki dzieci.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego:  Scott Dudelson/Getty Images for ABA

Pozostałe wiadomości