Gwiazdy

Książę Harry i Meghan Markle nie pojawią się u królowej. Wybrali... Oscary

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Książę Harry i Meghan Markle

Wielkimi krokami zbliża się gala rozdania Oscarów. W tym roku statuetkę za najlepszy film mają wręczyć książę Harry i Meghan Markle. Jeśli pojawią się na czerwonym dywanie, odrzucą zaproszenie na uroczyste spotkanie z Królową Elżbietą organizowane ku pamięci księcia Filipa.

W niedzielę 27 marca odbędzie się 94. ceremonia wręczenia Oscarów. Jak podaje dailymail.com książę i księżna Sussex zostali zaproszeni pod koniec ubiegłego roku, ale nie potwierdzili oficjalnie, czy zgodzili się wziąć udział w wydarzeniu.

Książę Harry i Meghan Markle nie pojawią się w Opactwie Westminsterskim

Uroczysta gala wręczenia Oscarów odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles w nocy z 27 marca na 28 marca. Początek zaplanowany jest na godzinę 2:00 polskiego czasu. To zaledwie dwa dni przed nabożeństwem w Londynie, które będzie poświęcone pamięci księcia Filipa. Rzecznik księcia Harry’ego potwierdził już oficjalnie, że ten nie weźmie udziału w nabożeństwie żałobnym organizowanym w Opactwie Westminsterskim.

Decyzja o rezygnacji z uczestnictwa w nabożeństwie żałobnym pojawiła się po tym, jak książę Harry skierował pozew do sądu w związku z decyzją o braku pełnej ochrony policyjnej podczas jego wizyty w Wielkiej Brytanii. Jak podają prawnicy potomka królowej Elżbiety — Harry nie czuje się bezpiecznie bez ochrony funkcjonariuszy Scotland Yardu.  

Matteo Bocelli wydaje pierwszą płytę
Matteo Bocelli wydaje pierwszą płytę Matteo Bocelli w rozmowie z Olivierem Janiakiem opowiedział o zawodowych planach, wspomnieniach z dzieciństwa i porównaniach do twórczości ojca. Źródło: Co za Tydzień

Książę Harry i Meghan Marke na Oscarach

Według doniesień, Harry i Meghan początkowo na Oscarach mieli wręczyć nagrodę dla najlepszej aktorki, co miało być ukłonem w stronę ich pracy na rzecz praw kobiet. Plan został jednak odrzucony po tym, jak Kristen Stewart została nominowana za rolę w filmie "Spencer", opowiadającym o życiu księżnej Diany. 

Jak podało "The Sun", gdyby Kristen Stewart wygrała Oscara za wcielenie się w rolę księżnej Diany, wręczenie nagrody przez księcia Harry’ego byłoby wysoce nietaktowne.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości