Oscary 2023. Elizabeth Banks była o krok od wpadki. Straciła równowagę na scenie

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Elizabeth Banks cudem uniknęła wpadki

Elizabeth Banks podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów wręczała na scenie nagrodę w kategorii "najlepsze efekty wizualne". Aktorka postawiła na spektakularną kreację, która jednak nie była zbyt praktyczna. W pewnym momencie gwiazda potknęła się o kawałek swojej kreacji, a wszystko nagrały kamery.

Gala rozdania Oscarów co roku przywodzi przed telewizory miliony widzów z całego świata, którzy nie tylko czekają na ogłoszenie zwycięzców najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie kinematografii, ale także bacznie obserwują to, co dzieje się wokół wydarzenia. Największe emocje budzą zawsze wpadki, których na gali Oscarów praktycznie nigdy nie brakuje. W tym roku oczy całego świata zwróciły się w stronę Elizabeth Banks.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Edyta Zając o wizerunku, karierze modelki i swoim wyglądzie
Edyta Zając o wizerunku, karierze modelki i swoim wyglądzie Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Elizabeth Banks straciła równowagę na scenie. Było o krok od tragedii

Tegoroczna gala rozdania Oscarów zaczęła się dość pechowo i już na ściance miał miejsce pierwszy upadek. Podczas fotografowania gwiazd, które przechadzały się po szampańskim dywanie, jeden z fotoreporterów upadł na ziemię, a z opresji próbowała go ratować sama Lady Gaga. 

Gwiazdy bowiem dobrze wiedzą, co to znaczy upaść podczas Oscarów. W tym roku chwile grozy przeżyła Elizabeth Banks, która zapowiadała kategorię "najlepsze efekty wizualne". Wówczas na scenie w jej towarzystwie pojawił się inni prowadzący w kostiumie niedźwiedzia. Sama aktorka postawiła na bardziej klasyczną stylizację, która jednak nie była zbyt wygodna.

Elizabeth Banks kroczyła po scenie, stawiając jedynie malutkie kroczki i bardzo pilnowała tego, by nie potknąć się o swoją długą kreację. W pewnym momencie straciła jednak równowagę i się potknęła. Na szczęście wyszła cało z opresji, a do całej sytuacji nawiązała na mównicy. Nagranie z jej udziałem szybko stało się hitem sieci.

"Popchnął mnie" - powiedziała żartobliwie o swoim współprowadzącym.

Kiedyś upadek na scenie podczas Oscarów zaliczyła Jennifer Lawrence

Przypomnijmy, że w 2013 roku spektakularną wpadkę zaliczyła Jennifer Lawrence, która była nominowana do Oscara za rolę Tiffany w komediodramacie "Poradnik pozytywnego myślenia". 22-letnia wówczas gwiazda została okrzyknięta najlepszą aktorką pierwszoplanową.

Jennifer Lawrence długo przygotowywała się do wielkiej gali i z tej okazji podpisała kontakt z samym domem mody Dior. Najlepsi krawcy przygotowali jej spektakularną sukienkę, która jednak okazała się zdradliwa. Aktorka bowiem miała spore problemy z poruszaniem się i gdy szła odebrać Oscara, upadła na schodach.

Z pomocą Jennifer Lawrence szybko ruszyli Bradley Cooper i Hugh Jackman, jednak gwiazda po chwili podniosła się sama z podłogi. Jej upadek do dziś jest wspominany jako jedna z najgłośniejszych wpadek w historii rozdania Oscarów.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Cindy Ord/VF23/Getty Images for Vanity FaiEl

Pozostałe wiadomości