Gwiazdy

Patricia Kazadi: "Parę osób mnie straszyło, że nie będę miała do czego wracać"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
dziendobry.tvn.pl
Patricia Kazadi przeszła przez depresję i myśli samobójcze

Patricia Kazadi odsunęła się od świata show-biznesu z powodu choroby. Aktorka i wokalistka odważyła się opowiedzieć o tym, co z jej życiem zrobiła depresja. Gwiazda nie mogła poradzić sobie z hejtem i miała nawet myśli samobójcze. W jaki sposób podniosła się po tych przeżyciach?

Patricia Kazadi zaczynała pojawiać się w telewizji jakieś 20 lat temu. Brała udział w wielu programach rozrywkowych, w tym w "Tańcu z gwiazdami". Była prowadzącą "You Can Dance – Po prostu tańcz" i "X Factora". Grała w wielu serialach, również w "Na Wspólnej" i nagrywała piosenki. W lutym 2020 zawiesiła swoją aktywność w mediach. Przyznała, że cierpi na depresję.

Patricia Kazadi o tym, co wywołało u niej depresję. Miała myśli samobójcze

Aktorka była gościnią cyklu dziendobry.tvn.pl "#BezCukru z Oskarem Netkowskim". Mówiła o tym, że wywiad z nią będzie o sile i motywacji, a nie o słabościach. Kiedy Patricia Kazadi zaczęła zmagać się z depresją?

"Nigdy nie ukrywałam, że mierzę się z tą chorobą od bardzo długiego czasu. Myślę, że pierwszy wywiad, w którym o tym wspominam, jeszcze nie używając słowa depresja, był ponad 10 lat temu. Mówiłam wtedy, że często miewam dołki [...] Uważam, że tylko osoby silne potrafią przyznać się do swoich smutków, słabości, potrafią się otworzyć. To wymaga ogromnej odwagi" - opowiedziała w rozmowie z Oskarem Netkowskim.

Patricia Kazadi przyznała, że do jej choroby przyczynił się hejt, a dokładnie ilość okrutnych komentarzy na temat jej wyglądu w portalach plotkarskich i w mediach społecznościowych. Aktorka wyznała, że miała myśli samobójcze.

"Miałam kilka razy takie momenty, niektóre były z powodu zdrowia, inne z niepowodzeń damsko-męskich, a hejt też dołożył swoje. Wszystko odnosiło się do mojego wyglądu. Cieszę się, że miałam siłę, asertywność i odwagę, mówiąc, że muszę zrobić przerwę. Parę osób mnie straszyło, że nie będę miała do czego wracać. Powiedziałam, że okej, jeśli ludzie o mnie zapomną, to okej. Zbudowałam siebie raz od podstaw, to zbuduję i drugi" - wyznała.

Anna Świątczak miała myśli samobójcze
Anna Świątczak miała myśli samobójcze Źródło: Co za Tydzień

Jak Patricia Kazadi walczy z depresją? Czy wróci do telewizji?

Patricia Kazadi potrzebowała w swoim życiu przede wszystkim spokoju. Ukojenie dla duszy znalazła w czytaniu i muzyce, którą tak kocha.

"Najbardziej pomogło mi czytanie książek o samoakceptacji, o budowaniu siły, wdzięczności, o byciu tu i teraz. One wyciągały mnie z najtrudniejszych momentów. Muzyka też była od zawsze moją terapią. To był też powód, dla którego podupadłam 4 lata temu, bo przestałam śpiewać i komponować, grać na instrumentach. Odebrałam sama sobie swój główny bodziec terapeutyczny" - powiedziała w wywiadzie dla dziendobry.tvn.pl.

Aktorka i wokalistka otrzymywała hejt, ale nie zabrakło w jej otoczeniu także wspierających osób. Wielu fanów chciało jej powrotu do show-biznesu.

"Do dzisiaj ludzie spotykają mnie na ulicy i mówią, że mnie kochają i chcą, żebym wróciła do telewizji" - powiedziała.

Czy jest szansa, że tak się stanie? Gwiazda powiedziała, że była zmęczona swoją pracą i nie czerpała z niej radości. Teraz wszystko jest na dobrej drodze.

"No i czułam też, że to niewdzięczny zawód, że nie zwraca mi tego, ile dałam z siebie. A teraz po tej przerwie i po tym jak zdystansowałam się, tęskniłam za tym i cieszę się, że wracam. Już wpisuję sobie kolejne zadania i plany w kalendarz. Nie było trudno się rozstać z show-biznesem, bo na plany trzeba było mnie prawie że wyciągać za włosy. Jedyne co mnie trzymało, to kontrakty" - dodała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości