Gwiazdy

Paweł Deląg wygrał w sądzie sprawę o kredyt frankowy. "To naprawdę wielka ulga"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Paweł Deląg

Paweł Deląg poinformował swoich fanów o tym, że wygrał w sądzie sprawę dotyczącą kredytu frankowego. Aktor nie ukrywa, że w końcu odetchnął z ulgą. "Dzisiaj pierwszy dzień od kilkunastu lat, kiedy budzę się bez kredytu 'frankowego'. To naprawdę wielka ulga" - napisał.

Paweł Deląg jest aktorem teatralnym i telewizyjnym, reżyserem i producentem filmowym. Popularność przyniosła mu rola Marka Winicjusza w kultowej ekranizacji powieści "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Niedawno swoją premierę miał film wyreżyserowany przez Pawła Deląga.

Paweł Deląg wygrał batalię sądową

Paweł Deląg opublikował wpis, w którym podzielił się radosną nowiną. Aktorowi udało się wygrać sprawę sądową i uwolnił się od kredytu frankowego. Artysta podkreślił, że sukces zawdzięcza temu, że Polska jest w Unii Europejskiej.

"Dzisiaj pierwszy dzień od kilkunastu lat, kiedy budzę się bez kredytu 'frankowego'. To naprawdę wielka ulga. Zwłaszcza gdy kurs franka szybuje w nieskończoność. Fajnie być w Unii Europejskiej. Fajnie mieć sądy stosujące jej prawo. Fajnie wygrać swój proces frankowy. Fajnie uczestniczyć w jedynej rozprawie online z jakiegoś lotniska. Fajnie nie mieć hipoteki. Fajnie, że miałem to szczęście, że trafiłem na wspaniałego prawnika, który pomógł mi podjąć decyzje i przebrnąć przez całą procedurę" - napisał.

Aktor podziękował prawnikowi za profesjonalną pomoc, dzięki której udało się "wygrać z silniejszym". Paweł Deląg nie ukrywał swojej radości.

"Takich szczęśliwców jak ja jest coraz więcej. Im więcej, tym lepiej. Im więcej korzystających ze swoich praw tym większa pewność, że nasze dzieci będą miały lepsze warunki do życia i mniej takich 'przygód' jak ja i miliony innych konsumentów z kredytem 'frankowym' lub innym toksycznym produktem" - czytamy dalej.

Paweł Deląg zachęcił innych kredytobiorców do walki o swoje prawa.

"Wahacie się? Pamiętajcie, że korzystanie ze swoich praw jest coraz łatwiejsze. Żyjemy w kraju, który musi stosować standardy europejskie, w tym dotyczące ochrony konsumentów. Działajcie. Trzymam kciuki! Powodzenia!" - dodał na koniec.

Agnieszka Woźniak-Starak o przemocy ekonomicznej wobec kobiet
Agnieszka Woźniak-Starak o przemocy ekonomicznej wobec kobiet Agnieszka Woźniak-Starak była jedną z prowadzących konferencję podczas premiery książki Joanny Przetakiewicz "Pieniądze szczęście dają". Gwiazda w rozmowie z nami powiedziała, co dla niej oznacza to dość odważne w dzisiejszych czasach hasło.

Paweł Deląg w szczerym wyznaniu. Podziękował internautom za wsparcie

Od jakiegoś czasu media żyją konfliktem, który narodził się pomiędzy Pawłem Delągiem a Jarosławem Jakimowiczem. Pierwszy z aktorów udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że film "Młode Wilki" nie miał wpływu na jego karierę. Dodał ponadto, że Jarosław Jakimowicz nie będzie kojarzony ze swojej kariery filmowej, a jedynie z osiągnięć ostatnich lat.

"To jest dosyć przykre. Wolałbym na ten temat nie mówić, jaka to jest kariera telewizyjna i pozostawić to bez komentarza" -powiedział Paweł Deląg.

W odpowiedzi Jarosław Jakimowicz opublikował wpis, w którym oskarżył aktora o kłamstwo i dodał homofobiczny komentarz. Paweł Deląg w rozmowie z Plejadą wyznał, że nie zamierza komentować całego zajścia, a sprawę skieruje na drogę prawną. Opublikował jednak wymowny wpis.

"Jestem Polakiem. Jestem Żydem, Ukraińcem. Jestem Gejem, Lesbijką. Jestem Afroamerykaninem. Jestem Biały, Jestem Muzułmaninem. Jestem Katolikiem i Prawosławnym. Jestem Ewangelikiem. Jestem Buddystą. Jestem Ateistą. Jestem Człowiekiem. Jestem tańczącym na wietrze Istnieniem - jak miliony, miliardy moich Braci" - napisał na swoim instagramowym profilu.

Konflikt odbił się szerokim echem w mediach, a do sprawy odniosło się wielkie gwiazd. Maciej Dowbor postanowił wesprzeć kolegę, przez co musiał zmierzyć się z atakiem ze strony Jarosława Jakimowicza, o czym przeczytacie w poniższym artykule:

Kiedy kurz powoli zaczął opadać, Paweł Deląg podziękował internautom za okazane wsparcie.

"I chciałem wam mega podziękować za wszystkie wpisy, komentarze, polubienia. Jesteście niesamowici. Jest moc. Wierzę, że ludzi 'dobrej woli' jest więcej i wasze stanowcze reakcje na głupią i chamską agresję to nadzieja na to, że taka prosta sprawa jak to, że warto być przyzwoitym człowiekiem, ma sens. Jeszcze raz dziękuje! Trzymajcie się!" - napisał.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości