Gwiazdy

Piotr Adamczyk świętuje 50. urodziny. Poprosił o nietypowy prezent

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Piotr Adamczyk kończy 50 lat

Zbliżają się 50. urodziny Piotra Adamczyka. Aktor już teraz o nich myśli. Przyznał, że nigdy nie lubił celebrować tego dnia, ale w tym roku ma powód, aby marzyć o prezentach. Piotr Adamczyk chce pomóc dzieciom z Ukrainy.

Piotr Adamczyk urodził się 21 marca 1972 roku w Warszawie. Do jego urodzin zostało kilka dni, ale aktor już o nich myśli. To nie zdarzało się w poprzednich latach. W tym roku zapragnął prezentów, ale nie dla siebie, a dla uchodźców z Ukrainy.

Piotr Adamczyk pokazał zdjęcie z dzieciństwa. Świętuje 50. urodziny

Aktor wspiera Ukraińców i potępia wojnę wywołaną przez Władimira Putina. Gwiazdor przejmuje się losem uciekających z kraju matek z dziećmi. Apeluje o pomoc dla potrzebujących i właśnie takie treści dominują teraz na jego profilu na Instagramie. Piotr Adamczyk ma wielu fanów w Polsce. Przybywa mu ich również na świecie. To wszystko z powodu amerykańskiej produkcji, w której gra, czyli serialu pt. "Hawkeye". Aktor skorzystał z tego, że wzbudzi zainteresowanie swoimi urodzinami i zaapelował do fanów w dwóch językach (po polsku i po angielsku).

"Okrągłe 50 lat, dzieciak ze zdjęcia 21 marca będzie miał już pół wieku, rozumiesz to? W zasadzie nie lubię celebrować urodzin. Jest tyle innych, fajnych powodów do świętowania. Tym razem jednak zapragnąłem prezentów. Zróbcie mi tę przyjemność i zasilcie urodzinową zbiórkę na rzecz Fundacji Happy Kids. Mają teraz pod swoją opieką mnóstwo dzieci ewakuowanych z Ukrainy, a także dzieci w regularnej pieczy zastępczej. Trzeba im zapewnić jak najpiękniejszą i najlepszą codzienność, zatem poproszę Was o taki prezent. Pamiętajcie, że mały może dużo, jeśli stoi za nim wielu. Może już nie jestem taki mały, jak na zdjęciu, ale nadal potrzebnych jest mi wielu z Was, żeby powiększać współczynnik dobrych uczynków na tym świecie" - napisał na Instagramie.

Danuta Stenka doświadczyła ageizmu
Danuta Stenka doświadczyła ageizmu Danuta Stenka szczerze o ageizmie. Doświadczyła dyskryminacji

Polacy dumni z Piotra Adamczyka

Piotr Adamczyk jest bardzo wszechstronnym aktorem. Dociera do różnego rodzaju widza. Potrafi odnaleźć się w dużych rolach filmowych, występuje na deskach teatralnych, pojawia się w serialach. Jego głos rozpoznają nawet najmłodsi, ponieważ aktor dubbingował wiele postaci z bajek oraz filmów dla dzieci i młodzieży. Artysta został uhonorowany srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".  Nagroda nadawana jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Piotr Adamczyk ruszył niedawno na podbój Hollywood. Robi się znany nie tylko w naszym kraju.

Koleżanki i koledzy z polskiego show-biznesu złożyli aktorowi życzenia na Instagramie.

"Piotrusiu! Ściskamy cię z całego serca! Jesteśmy tacy z ciebie dumni!" - napisała Magdalena Mielcarz, która mieszka w Los Angeles.

"Najlepszego dla Ciebie kochany! Niech marzenia kreują Twoją przyszłość. Niech życie będzie pełne miłości" - dodał Rafał Zawierucha. On także zaznał pracy z amerykańskimi twórcami.  

"Piotruś! Jaki Ty młody jesteś! Teraz dopiero się zacznie! I tego Ci, mój drogi, najszczerzej i najpiękniej jak umiem, życzę!" - skomentował Piotr Gąsowski.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości