Gwiazdy

Red Lipstick Monster usłyszała niepokojącą diagnozę. Przeszła dwie operacje

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Red Lipstick Monter, czyli Ewa Grzelakowska-Kostoglu na finale Top Model.

Youtuberka Ewa Grzelakowska-Kostoglu tuż przed wybuchem pandemii dowiedziała się, że ma guza i grozi jej usunięcie macicy. Musiała przejść dwie operacje.

Red Lipstick Monster nie boi się poruszać na swoim kanale na Youtube bardzo poważnych tematów. Tym razem opowiedziała widzom o walce z problemami zdrowotnymi, które mogły mieć fatalne konsekwencje. Youtuberka tuż przed wybuchem pandemii dowiedziała się, że ma mięśniaka macicy i być może narząd będzie musiał zostać usunięty, a ona nigdy nie będzie mogła mieć dzieci.

Red Lipstick Monter opowiedziała o problemach zdrowotnych

Red Lipstick Monter, czyli Ewa Grzelakowska-Kostoglu, to jedna z najpopularniejszych polskich youtuberek. Zgromadziła na swoim kanale prawie 1,5 miliona subskrybentów. Choć głównie dzieli się z widzami wieloma radami na temat makijażu i pielęgnacji, to dodaje też filmy o zupełnie innej tematyce. Infuencerka nie boi się rozmawiać o bardzo poważnych zagadnieniach, takich jak życie z niepełnosprawnością czy zaburzenia odżywiania. Porusza też tematy tabu i dzieli się własnymi życiowymi doświadczeniami. Opowiadała m.in. o tym, jak przechodziła COVID-19 oraz jak udało jej się schudnąć. 

W najnowszym filmie Red Lipstick Monster odważyła się na bardzo osobiste wyznanie. Opowiada w nim, że tuż przed wybuchem pandemii postanowiła wykonać badania profilaktyczne, w tym cytologię i USG ginekologiczne. Podczas wizyty w gabinecie ginekologicznym usłyszała bardzo niepokojącą diagnozę — mięśniak macicy.

"Diagnoza, którą usłyszałam, totalnie zwaliła mnie z nóg. Usłyszałam, że mam guza, który sprawia, że macica jest najprawdopodobniej do usunięcia i że mogłam zdecydować się na dziecko wcześniej" – powiedziała.

Red Lipstick Monster martwiła się o swoje zdrowie po usłyszeniu diagnozy

Youtuberkę zszokowała diagnoza. Wyznaje też, że została "instrumentalne" potraktowana przez lekarkę. Usłyszała niewybredny komentarz na temat macierzyństwa, a ginekolog zaleciła jej trzymiesięczne monitorowanie guza, po czym poleciła jej się "nie martwić" .

"Jak tylko minęły te trzy miesiące, zapisałam się do nowego ginekologa. To, co usłyszałam wtedy, naprawdę rozwaliło mnie mocno na kawałki. Usłyszałam, że guz bardzo mocno się powiększa, i że najprawdopodobniej macica będzie do wycięcia. Powiedziano mi, że muszę znaleźć ginekologa, który zajmuje się tym na co dzień, (...) stricte wycinaniem mięśniaków macicy. Mówiła, że wygląda to naprawdę bardzo źle" - wyznała Red Lipstick Monster.

Influencerka zgłosiła się do innego specjalisty, od którego usłyszała dużo lepsze wieści. Były duże szanse, że po wycięciu guza jej macica będzie w pełni zdrowa. Wciąż jednak istniało ryzyko, że narząd zostanie usunięty, a szalejąca pandemia utrudniała umówienie się na operację. Choć zabieg nie był niezbędny do ratowania jej życia, to guz nadal stanowił zagrożenie. 

"Guzy tego typu potrafią czasami bardzo silnie nagle krwawić i to jest bardzo niebezpieczne. To jest sytuacja, która zagraża życiu" – wyjaśniła na nagraniu.

Zobacz wideo:

Aneta Glam-Kurp z "Żon Miami" wyznała, ile zapłaciła za sukienkę. Cena powala
Aneta Glam-Kurp z "Żon Miami" wyznała, ile zapłaciła za sukienkę. Cena powala Za dwie sukienki zapłaciła tyle, ile warte jest małe mieszkanie w Polsce. Aneta Glam-Kurp z "Żon Miami" o najdroższych rzeczach w swojej szafie. Źródło: Co za Tydzień

Youtuberka musiała przejść dwie operacje

Kiedy Ewa Grzelakowska-Kostoglu otrzymała już termin operacji i zabieg odbył się zgodnie z planem, to okazało się, że konieczna będzie kolejna operacja.

"Przyszedł do mnie lekarz i powiedział, że jest dobrze, jednak trzeba będzie powtórzyć operację, bo w bezpieczny sposób udało się usunąć tylko część guza. Powiedział, że wszystko wygląda dobrze" – powiedziała.

Przed drugą operacją youtuberka musiała przyjmować hormony, co odbiło się negatywnie na jej kondycji psychicznej. Bardzo stresowała się całą procedurą przed operacją.

"Najtrudniejsze dla mnie były przygotowania, bo musiałam przygotować organizm hormonalnie. Czułam się po nich, jakbym nie była sobą, jakby mnie opętał ktoś, nawet brakuje mi słów opisania tego, jak źle psychicznie się czułam" – zdradziła.

Na szczęście za drugim razem operacja przebiegła pomyślnie i lekarzom udało się wyciąć całego guza. Youtuberka opowiedziała, na co musi zwracać uwagę po zabiegu.

"Muszę pamiętać, że taka macica może mieć problem z zagnieżdżaniem się zarodka, ale ogólnie organ wygląda bardzo dobrze. Muszę się teraz badać znacznie częściej, te guzy lubią wracać" - wyjaśniła.

Red Lipstick Monster przyznała na nagraniu, że ma nadzieje, że jej historia skłoni widzów do refleksji i pomoże wielu osobom. Na pewno jest to doskonały przykład, że należy robić badania profilaktyczne, nawet jeżeli nie mamy objawów choroby. Szczególnie ważnym badaniem dla kobiet jest cytologia. Po 25 roku życia należy ją powtarzać co roku. Pozwala ona zdiagnozować, m. in. raka szyjki macicy, który obecnie jest przyczyną bardzo wielu zgonów.

Zobacz całe naganie z kanału Red Lipstick Monster:

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości