Renata Kaczoruk szczerze o depresji. "Najtrudniejsze w tym wszystkim jest poczucie bezradności"

Renata Kaczoruk
Renata Kaczoruk opowiedziała o walce ze stanami depresyjnymi i lękowymi
Źródło: MW MEDIA
Renata Kaczoruk za pośrednictwem mediów społecznościowych stara się przekazać wartościowe treści mające podnieść jakość życia. W szczerym wywiadzie przyznała jednak, że sama musiała zmierzyć się z demonami przeszłości. "Goniły mnie koszmary, pojawiały się epizody bezsenności" - powiedziała.

Renata Kaczoruk w rozmowie z Michaliną Koblą z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedziała o momencie, w którym zrozumiała, że potrzebuje pomocy specjalisty. Jak twierdzi, najtrudniejsza okazała się walka z poczuciem bezradności i brak perspektyw na przyszłość. 

Renata Kaczoruk o depresji i stanach lękowych

Modelka znana z takich programów jak "Przez Atlantyk", czy "Azja Express" zdecydowała się na szczerą rozmowę, w której przyznała, że tuż przed pandemią COVID-19 rozpoczęły się jej problemy ze stanami depresyjnymi i lękowymi. Choć sama zawodowo zajmuje się wspieraniem innych, po pewnym czasie zauważyła, że również potrzebuje opieki specjalisty. 

"Jakiś poziom niepokoju, lęku towarzyszył mi od bardzo dawna i byłam do niego przyzwyczajona. Do tego stopnia, że budziłam się strasznie przestraszona, że goniły mnie koszmary, że pojawiały się epizody bezsenności. To była norma. (...) Naprawdę poważnie potraktowałam temat, kiedy okazało się, że bardzo mocno utrudnia mi funkcjonowanie. Musiałam pójść do lekarza, bo najtrudniejsze w tym wszystkim jest poczucie bezradności i braku perspektywy  - powiedziała w wywiadzie. 

Maja Hirsch i Renata Kaczoruk o programie "Przez Atlantyk"

Renata Kaczoruk - walka o zdrowie 

Doświadczenie związane z depresją i stanami lękowymi sprawiło, że Renata Kaczoruk zaczęła zgłębiać wiedzę dotyczącą kryzysu psychicznego. Okazało się, że wiele kobiet czuje wstyd i z dużą dozą ostrożności podchodzi do mówienia o problemach i słabościach. Modelka dodała także, na co powinniśmy zwracać uwagę w wychowaniu dzieci. 

"To jest temat ukrywany. To jest temat, z którym kobiety żyją, nie chcąc wyciągać rękę po pomoc. Dlatego, że czują się inne, samooskarżają się, jest w nich obecny krytyk wewnętrzny. (... ) Ważne jest, żeby mówić dzieciakom: słuchajcie, złość nie jest czymś, co macie chować. Warto się nauczyć wyrażać ją w sposób konstruktywny" - wyjaśniła Renata Kaczoruk.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości