Gwiazdy

Rinke Rooyens o samobójstwie mamy. "Dzwoniła do mnie, a ja nie odebrałem, bo pracowałem"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
viva.pl
Rinkie Rooyens

Rinke Rooyens, życiowy partner Joanny Przetakiewicz, udzielił szczerego wywiadu. Opowiedział, że długo walczył z obwinianiem się po samobójstwie matki. "Tamtego dnia dzwoniła do mnie parę razy, a ja nie odebrałem, bo pracowałem".

Rinke Rooyens rzadko zdradza kulisy swojego prywatnego życia. W niedawnym wywiadzie dla magazynu "Viva" zdobył się na szczerość. Opowiedział o sytuacji rodzinnej, samobójstwie matki i związku z Kayah.

Rinke Rooyens - dzieciństwo i samobójstwo mamy

"Wolę dawać, pomagać, wspierać. Od dziecka tak mam. Jako mały chłopiec robiłem śniadania dla mojej mamy, dla taty - jajka gotowane trzy minuty, kanapki. Przynosiłem im do łóżka albo nakrywałem do stołu. Bardzo szybko dorosłem i chyba trochę straciłem dzieciństwo. Rodzice rozwiedli się, kiedy miałem sześć lat. Mama była znaną w Holandii aktorką, dużo grała, w domu zawsze były jakieś opiekunki. Myślę, że nie było jej łatwo wychowywać mnie i moją młodszą siostrę. Pamiętam, jak w wieku dziewięciu lat powiedziałem mamie, że sam zajmę się Roene i może na mnie polegać" - powiedział w rozmowie producent. 

Rinke Rooyens opowiedział o opiece nad siostrą i respektem, który czuł do swojego ojca. Wyznał, że był wymagającym i charyzmatycznym mężczyzną. Przez to, często ze strachu przed jego reakcją, decydował się na kłamstwa. W 2015 roku producent udzielił wywiadu, w którym otworzył się na temat samobójstwa swojej mamy. 

Barbara Kurdej-Szatan o córce i reakcji jej dziecka na hejt
Barbara Kurdej-Szatan o córce i reakcji jej dziecka na hejt Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Rinke Rooyens szczerze o swoim życiu

"Po samobójstwie mamy miałem tak silne wyrzuty sumienia i tak dużo pretensji do siebie, że długo nie potrafiłem sobie z tym poradzić. Mama popełniła samobójstwo, kiedy miałem 18 lat. To była jej trzecia próba, ale wcześniej zawsze zdążałem na czas. Tamtego dnia dzwoniła do mnie parę razy, a ja nie odebrałem, bo pracowałem. Miałem swoje życie, byłem już zmęczony jej ciągłym złym stanem psychicznym i przytłaczającą odpowiedzialnością. Być może gdybym wtedy spotkał się z nią, nie zrobiłaby tego" - wyznał Rinke Rooyens. 

Producent opowiedział także o strachu, który go przepełniał podczas rozwodu z Kayah. Bał się o swojego syna, który nie mógł zrozumieć dlaczego rodzice się lubią i otaczają go opieką, ale nie potrafią być ze sobą w związku.

"Historia zatoczyła koło. To była dla mnie porażka. Bałem się o Rocha. Doskonale pamiętałem, jakie to przeżycie dla dziecka" - powiedział w rozmowie z "Vivą". 

Rinke Rooyens opowiedział także, że pełnię szczęścia poczuł dopiero poznając Joannę Przetakiewicz, swoją obecną żonę. Jak twierdzi, to właśnie ten związek spowodował, że na nowo zaczął o siebie dbać i doceniać życie. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: viva.pl

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości