Producenci "Rodu Smoka" zdradzają szczegóły drugiego sezonu. Co zaskoczy widzów?

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Ród Smoka" to adaptacja książki "Ogień i Krew" autorstwa George'a R.R. Martina,

"Ród smoka" to prequel "Gry o tron", który zachwycił widzów. Oczekiwania fanów serialu na kolejny sezon zostały właśnie podkręcone, dzięki informacjom ujawnionym przez showrunnera Ryana Condala.

Wszyscy miłośnicy ekranizacji książki "Ogień i Krew" autorstwa George'a R.R. Martina, czyli serialu HBO "Ród smoka" będą zadowoleni z najnowszych wieści na temat drugiego sezonu, które przedstawił showrunner Ryan Condal.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Propozycje HBO Max

"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami"Co Za Tydzień"
wideo 2/6

"Ród Smoka" – nowe smoki w 2. sezonie

We wtorek 7 marca organizatorzy promocyjnego tournée przed ogłoszeniem nominacji do nagród Emmy zorganizowali spotkanie w Los Angeles, na którym twórcy popularnego serialu "Rodzina Smoka" mieli okazję porozmawiać z fanami. W trakcie panelu dyskusyjnego showrunner Ryan Condal ujawnił dwie kluczowe informacje dotyczące drugiego sezonu produkcji HBO.

Producent popularnego serialu HBO "Ród Smoka" ujawnił na panelu dyskusyjnym z fanami w Los Angeles dwie istotne informacje dotyczące drugiego sezonu. Po pierwsze, produkcja kolejnych odcinków rozpocznie się wkrótce. Po drugie, widzowie będą mieli okazję zobaczyć pięć nowych smoków na ekranie, które dołączą do już znanego stada smoków, takich jak Caraxes, Vhagar, Syrax, Vermithor, Dreamfyre, Meleys, Seasmoke i Vermax.

"Ród Smoka" – o czym jest serial?

"Ród Smoka" to adaptacja książki "Ogień i Krew" autorstwa George'a R.R. Martina, która opowiada o losach rodu Targaryenów 200 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o Tron". W historii tej Aegon I Targaryen podbił Westeros przy pomocy smoków, a jego potomkowie rządzili królestwem, ale często byli albo słabi, albo okrutni. Jego praprawnuk, Viserys I, był dobrym człowiekiem, ale słabym królem. Za jego panowania dwór podzielił się na dwa wrogie obozy, które w końcu wybuchły wojną znaną jako "taniec ze smokami" po jego śmierci.

"Ród Smoka" – kiedy drugi sezon? Ile będzie sezonów?

Niestety widzowie "Rodu smoka" będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo drugi sezon serialu nie powstanie zbyt szybko. Prace na planie kolejnej serii "Rodu smoka" ruszyły pod koniec 2022 roku, a zdjęcia do wydarzeń rozgrywających się w Królewskiej Przystani nagrywane będą od marca do czerwca 2023 roku.

Casey Bloys zapowiedział, że nowe odcinki "Rodu Smoka" będą miały premierę na HBO i HBO Max dopiero w drugiej połowie 2024 roku.

Moja filozofia mówi, że ​​dobry scenariusz jest priorytetem numer jeden. Nie chcę mieć nowego sezonu serialu co rok. Najpierw muszę dostać ekscytujące scenariusze. Stworzenie takiego, który będzie tym, jakiego potrzebujemy, zajmuje trochę czasu

Casey Bloys wyjaśnił, że nie ulega presji fanów, aby jak najszybciej wypuszczać nowe sezony seriali, gdyż najbardziej liczy się dla niego efekt. Dzięki wielkiemu wysiłkowi włożonemu w produkcję serialu dostajemy finalnie dzieło na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o "Ród smoka" dla twórców i szefów najważniejsza jest historia przedstawiona w serialu, dlatego współpracują też z autorem "Gry o tron", aby zadowolić fanów.

Wiem, że George R.R. Martin myśli podobnie. Chcemy zrobić coś, z czego wszyscy będziemy naprawdę dumni.

"Ród Smoka" - kiedy premiera 1. sezonu serialu na HBO Max? 
"Ród Smoka" - kiedy premiera 1. sezonu serialu na HBO Max?  "Ród Smoka" - kiedy premiera 1. sezonu serialu na HBO Max?  Źródło: HBO

Nie wiadomo także na razie, ile sezonów liczyć będzie "Ród smoka". George R. R. Martin, stwierdził, że aby należycie zekranizować sam "taniec ze smokami" potrzeba czterech dziesięcioodcinkowych sezonów. Twórcy serialu wspominali jednak, że może on stać się antologią lub przedstawić wydarzenia rozgrywające się już po słynnej wojnie. 

"Ród Smoka" – obsada i twórcy

Reżyserem pierwszego odcinka "Rodu Smoka" jest Miguel Sapochnik, a pozostałe wyszły spod rąk Grega Yaitaneas, Clare Kilner i Geety V. Patel. W obsadzie znaleźli się:

 • Paddy Considine jako Viserys I Targaryen
 • Emma D’Arcy jako Rhaenyra Targaryen
 • Milly Alcock jako młoda Rhaenyra
 • Olivia Cooke jako Alicent Hightower
 • Emily Carey jako młoda Alicent
 • Matt Smith jako Daemon Targaryen
 • Rhys Ifans jako Otto Hightower
 • Steve Toussaint jako Corlys Velaryon
 • Eve Best jako Rhaenys Velaryon
 • Sonoya Mizuno jako Mysaria
 • Fabien Frankel jako Criston Cole

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości