"Ród Smoka"  – kiedy drugi sezon serialu? Szef HBO Max ujawnił szczegóły

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Ród Smoka" - kiedy drugi sezon serialu na HBO Max?

"Ród smoka" to prequel "Gry o tron", który zachwycił widzów. Serial miał premierę w serwisie HBO Max w sierpniu. Pierwszy sezon produkcji wzbudził pozytywne emocje w fanach serii. Szef HBO Max uchylił rąbka tajemnicy, co do nowych odcinków "Rodu smoka".

Dyrektor generalny HBO Max Casey Bloys rozmawiał z dziennikiem "Variety". W rozmowie padły pytania dotyczące kilku flagowych produkcji serwisu. Szef stacji wyjaśnił m.in. kiedy możemy spodziewać się drugiego sezonu "Rodu smoka".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Propozycje HBO Max

"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami"Co Za Tydzień"
wideo 2/6

"Ród Smoka" - o czym jest serial?

"Ród smoka" to ekranizacja książki George'a R.R. Martina "Ogień i krew". Serial przedstawia losy rodu Targaryenów. Opowiada o zdarzeniach mających miejsce 200 lat przed akcją "Gry o tron". Aegon I Targaryen podbił Westeros z pomocą smoków. Jego potomkowie byli jednak słabi bądź okrutni. Jego praprawnuk Viserys I jest dobrym człowiekiem, lecz kiepskim królem. Podczas jego panowania dochodzi do podziału dworu na dwa wrogie stronnictwa. Po śmierci króla wszczynają między sobą wojnę, zwaną później "tańcem ze smokami".

"Ród Smoka" - kiedy drugi sezon?

Niestety widzowie "Rodu smoka" będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo drugi sezon serialu nie powstanie zbyt szybko. Prace na planie kolejnej serii "Rodu smoka" ruszyły pod koniec 2022 roku, a zdjęcia do wydarzeń rozgrywających się w Królewskiej Przystani nagrywane będą od marca do czerwca 2023 roku.

Casey Bloys zapowiedział, że nowe odcinki "Rodu Smoka" będą miały premierę na HBO i HBO Max dopiero w drugiej połowie 2024 roku.

Moja filozofia mówi, że ​​dobry scenariusz jest priorytetem numer jeden. Nie chcę mieć nowego sezonu serialu co rok. Najpierw muszę dostać ekscytujące scenariusze. Stworzenie takiego, który będzie tym, jakiego potrzebujemy, zajmuje trochę czasu

Casey Bloys wyjaśnił, że nie ulega presji fanów, aby jak najszybciej wypuszczać nowe sezony seriali, gdyż najbardziej liczy się dla niego efekt. Dzięki wielkiemu wysiłkowi włożonemu w produkcję serialu dostajemy finalnie dzieło na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o "Ród smoka" dla twórców i szefów najważniejsza jest historia przedstawiona w serialu, dlatego współpracują też z autorem "Gry o tron", aby zadowolić fanów.

Wiem, że George R.R. Martin myśli podobnie. Chcemy zrobić coś, z czego wszyscy będziemy naprawdę dumni.

"Ród Smoka" - kiedy premiera 1. sezonu serialu na HBO Max? 
"Ród Smoka" - kiedy premiera 1. sezonu serialu na HBO Max?  "Ród Smoka" - kiedy premiera 1. sezonu serialu na HBO Max?  Źródło: HBO

"Ród Smoka" - ile będzie sezonów?

Nie wiadomo także na razie, ile sezonów liczyć będzie "Ród smoka". George R. R. Martin, stwierdził, że aby należycie zekranizować sam "taniec ze smokami" potrzeba czterech dziesięcioodcinkowych sezonów. Twórcy serialu wspominali jednak, że może on stać się antologią lub przedstawić wydarzenia rozgrywające się już po słynnej wojnie. 

"Ród Smoka" - obsada i twórcy

Reżyserem pierwszego odcinka "Rodu Smoka" jest Miguel Sapochnik, a pozostałe wyszły spod rąk Grega Yaitaneas, Clare Kilner i Geety V. Patel. W obsadzie znaleźli się:

 • Paddy Considine jako Viserys I Targaryen
 • Emma D’Arcy jako Rhaenyra Targaryen
 • Milly Alcock jako młoda Rhaenyra
 • Olivia Cooke jako Alicent Hightower
 • Emily Carey jako młoda Alicent
 • Matt Smith jako Daemon Targaryen
 • Rhys Ifans jako Otto Hightower
 • Steve Toussaint jako Corlys Velaryon
 • Eve Best jako Rhaenys Velaryon
 • Sonoya Mizuno jako Mysaria
 • Fabien Frankel jako Criston Cole

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości