Gwiazdy

Gwiazda filmu "Elvis" nie żyje. Miała 44 lata, osierociła dwójkę małych dzieci

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Shonka Dukureh nie żyje. Gwiazda filmu "Elvis" miała 44 lata

Shonka Dukureh nie żyje. Gwiazda filmu "Elvis" została znaleziona martwa w swoim domu w Nashville w Stanach Zjednoczonych. W kinowym hicie o gwieździe rock and rolla aktorka wcielała się w postać Willie Mae "Big Mamy" Thornton.

O śmierci Shonki Dukureh poinformowała lokalna policja. Nie podano na razie przyczyny śmierci, ale funkcjonariusze wykluczyli udział osób trzecich. Artystka miała zaledwie 44 lata. Osierociła dwójkę dzieci.

Shonka Dukureh, gwiazda "Elvisa", nie żyje

Funkcjonariusze policji w Nashville odkryli ciało Shonki Dukureh w jej domu. 44-latka mieszkała z dwójką małych dzieci. Jedno z nich zauważyło rano, że mama się nie rusza i nie oddycha. Natychmiast pobiegło do sąsiadów, aby wezwać pomoc. Na miejscu pojawiła się policja i służby ratunkowe. Niestety kobiety nie udało się uratować. Nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci artystki. Policja nie znalazła na miejscu żadnych oznak popełnionego przestępstwa.

Daria Ładocha po premierze "Elvisa". "Takie filmy są potrzebne"
Daria Ładocha po premierze "Elvisa". "Takie filmy są potrzebne"

Shonka Dukureh - kogo grała w filmie "Elvis"?

Shonka Dukureh w filmie "Elvis" wcieliła się w rolę Willie Mae "Big Mamy" Thornton, piosenkarki R&B, autorki piosenki "Hound Dog", która zyskała ogromną popularność za sprawą Elvisa Presleya. Głos artystki można usłyszeć także na ścieżce dźwiękowej filmu "Elvis". Pojawiła się też w teledysku do piosenki Doja Cat "Vegas", która także pochodzi z produkcji Baza Luhrmanna. Shonka Dukureh miała również okazję wystąpić u boku Doja Cat w trakcie festiwalu muzycznego Coachella w kwietniu 2022 r. Shonka Dukureh była dopiero na początku swojej drogi aktorskiej. Rola w filmie "Elvis" była jej pierwszą poważną rolą filmową.

Shonka Dukureh - kim była?

Shonka Dukureh była absolwentką wydziału teatralnego na Fisk University w Nashville oraz ukończyła nauczanie na Uniwersytecie Trevecca Nazarrene. Występ w filmie "Elvis" był dla Shonki Dukureh pierwszym wielkim sukcesem artystycznym. Do tej pory kobieta zajmowała się głównie nauczaniem. Pewien czas uczyła drugoklasistów, a następnie pracowała z młodzieżą w Nashville, prowadząc programy pozaszkolne i letnie. Mieszkańcy Nashville znali ją jako wybitną piosenkarkę gospel. Burmistrz miasta pożegnał artystkę w mediach.

"Moje najgłębsze kondolencje dla rodziny Shonki Dukureh. Shonka przez wiele lat nazywała Nashville domem. Jej potężny głos i artyzm będą żyły dalej poprzez jej muzykę, a my czcimy jej pamięć w tym smutnym dniu" - powiedział burmistrz Nashville John Cooper w oświadczeniu wydanym za pośrednictwem Fox17.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Warner Bros/Instagram

Pozostałe wiadomości