Gwiazdy

Studenci będą uczyć się o twórczości Taylor Swift. To nie pierwsze takie zajęcia

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Twórczość Taylor Swift na uniwersytecie

Taylor Swift jest nie tylko znaną amerykańską piosenkarką, ale również kompozytorką. Teraz o jej twórczości będą mogli uczyć się studenci jednej z amerykańskich uczelni. Co ciekawe, to już nie pierwsze tego typu zajęcia.

Już w tym semestrze jesiennym roku akademickiego 2022/23, studenci literatury z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin będą mogli zapisać się na kurs o nazwie "The Taylor Swift Songbook", który zostanie włączony do ich rozkładu zajęć.

Twórczość Taylor Swift będzie wykładana na uczelni

Oznacza to, że słowa piosenek Taylor Swift będą analizowane w ten sam sposób, co utwory wybitnych pisarzy, poetów czy twórców literatury. Jego pomysłodawczynią jest profesor Elizabeth Scala, która sama jest fanką twórczości 32-letniej wokalistki.

"Kurs poświęcony analizie twórczości Taylor Swift znalazł się wśród przedmiotów, które w nadchodzącym semestrze mogą wybrać studenci literatury z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin. Praca z tekstami amerykańskiej gwiazdy ma pokazać, w jaki sposób wykorzystuje ona te same środki literackie i figury co twórcy tradycyjnej poezji" - powiedziała w rozmowie z CNN Elizabeth Scala.

Zobacz wideo:

Córka Pauliny Krupińskiej idzie do pierwszej klasy. "Kupiłam jej tablet do szkoły"
Córka Pauliny Krupińskiej idzie do pierwszej klasy. "Kupiłam jej tablet do szkoły" Córka Pauliny Krupińskiej niedawno skończyła 7 lat i już za niewiele ponad tydzień pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Prezenterka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą przyznała, że dla wszystkich w domu są to wielkie emocje, a ona sama jest zachwycona rozwojem polskich szkół. W podstawówce, do której idzie mała Tosia, wszyscy uczniowie pracują bowiem... na tabletach. - Cieszę się w sumie, że szkoła stawia na takie rozwiązanie - powiedziała.

Studenci będą analizować jej teksty piosenek

Dalej wyjaśniła, na czym dokładnie będzie polegał kurs.

"Jest to kurs na temat jej piosenek jako pisarstwa literackiego oraz sposobów, w jakie popularna i wielokrotnie nagradzana autorka wykorzystuje w swojej pracy te same środki literackie i konstrukcje co twórcy tradycyjnej poezji. Nie ma to nic wspólnego z jej celebrycką sławą" - dodała.

Studenci, którzy zapiszą się na kurs, będą analizować teksty z czterech albumów artystki: "Red", "Lover", "Folklore" oraz "Evermore". Elizabeth Scala w rozmowie z CNN zaznaczyła, że będzie otwarta również na dyskusje dotyczące utworów ze starszych płyt wokalistki.

Co ciekawe, w semestrze wiosennym tego roku studenci literatury z New York University mogli również uczęszczać na podobny kurs z twórczości Taylor Swift.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Pozostałe wiadomości