Gwiazdy

Waldemar Goszcz zginął tragicznie 20 lat temu. Osierocił 6-letnią córkę

Gwiazdy

Autor:
Norbert
Żyła

Minęło 20 lat od tragicznej śmierci Waldemara Goszcza. Aktor był wówczas u szczytu swojej popularności. Zaraz był świeżo po zagraniu roli w jednym z najpopularniejszych polskich seriali i otwierały się przed nim nowe zawodowe możliwości. Niestety dobrą passę przerwał niespodziewany i tragiczny w skutkach wypadek.

Waldemar Goszcz urodził się 14 grudnia 1973 r. w Wolborzu (woj. łódzkie). Był popularnym aktorem początku lat dwutysięcznych, który z powodzeniem radził sobie również w modelingu i muzyce. Pomimo nieoczekiwanego sukcesu bliscy wspominają, że woda sodowa nie uderzyła aktorowi do głowy. Sam Waldemar przed śmiercią angażował się w różne akcje charytatywne m.in. "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem".

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Tragiczny wypadek Waldemara Goszcza

Był rok 2003, aktor rok wcześniej zakończył produkcje hitowego serialu "Adam i Ewa", gdzie zagrał jedną z tytułowych ról. Wkrótce potem Waldemar Goszcz stał się jednym z topowych aktorów w naszym kraju. Rola Adama Rozdrażewskiego otworzyła przed nim drzwi do wielkiej kariery. Nikt nie mógł się spodziewać tego, jak tragicznie zakończy się jego historia.

24 stycznia 2003 r. Waldemar Goszcz wsiadł za kierownicę samochodu Lancia Lybra. Podczas jak się okaże, tragicznej w skutkach przejażdżki towarzyszyli mu aktor Radosław Pazura oraz producent muzyczny Filip Siejka.

Na wysokości Ostródy wskutek manewru wyprzedzania doszło do tragicznego wypadku, w którym młody aktor poniósł śmierć na miejscu. Poważnie ranni zostali pozostali pasażerowie samochodu. Przeżyli tylko dzięki szybkiej interwencji lekarzy.

Waldemar Goszcz osierocił 6-letnią córkę

Córka Waldemara Goszcza w chwili jego tragicznej śmierci miała zaledwie 6 lat. Dziewczynka była owocem związku z jego byłą żoną — Moniką. Obecnie jest już dorosłą kobietą, która poszła w ślady swojego ojca i zajęła się modelingiem. Dziewczyna wystąpiła nawet podczas jednego z pokazów Macieja Zienia.

Dzisiaj Wiktoria ma już 26 lat i jest szczęśliwą mężatką. Wyszła za mąż w 2011 r. za Tomasza Kłosa, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej. Obecnie mają razem córkę Marcelinę.

Pomimo wielu lat od tragedii dziewczyna nigdy publicznie nie wypowiedziała się na temat zmarłego w tragicznych okolicznościach ojca.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości