Gwiazdy

Mateusz Damięcki apeluje do Rosjan w ich języku. "Ile jeszcze? Ile jeszcze?!"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Mateusz Damięcki apeluje do Rosjan

Mateusz Damięcki w najnowszym nagraniu na Instagramie zwrócił się do swoich przyjaciół Rosjan. Zaapelował w ich ojczystym języku, wskazując, że to właśnie oni mogą powstrzymać wojnę. "Wy widzicie, co się dzieje" - mówił.

Mateusz Damięcki od początku wybuchu konfliktu na Wschodzie jest aktywnie zaangażowany w pomoc ukraińskim uchodźcom. Do tej pory Polska przyjęła już ponad milion osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Zaoferowała im schronienie, a także zorganizowała zbiórki żywności i środków finansowych potrzebnych do walki z rosyjskimi wojskami.

Mateusz Damięcki w poruszającym apelu do Rosjan

Aktor w mediach społecznościowych często publikuje apele do Rosjan, aby zareagowali na to, co robią wojska rosyjskie w Ukrainie. Ostatnio zwrócił się do swoich znajomych:

"Klim, Anna, Roman, Sonia, Andriej, Witalij, Sierioża, Liocha, Liza. Znam was, kocham całym sercem i wiem, że to, co się dzieje na Ukrainie, to nie wasza decyzja. Wierzę też, że nie wasza wola! Jeszcze nigdy wsparcie dla opozycji w Rosji nie było tak potrzebne, jak teraz" - mówił Mateusz Damięcki.

Teraz aktor ponownie zabrał głos i nagrał krótkie wideo w języku rosyjskim, które udostępnił na Instagramie.

Zobacz wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować" Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

"Wy się na to zgadzacie"

Mateusz Damięcki powiedział:

"Przyjaciele, powiedzcie, ile jeszcze? Proszę, odpowiedzcie mi! Ile jeszcze? Wy widzicie, co się dzieje. Wy się na to zgadzacie. Odpowiedzcie, proszę – ile jeszcze? Ile jeszcze?!" - powiedział.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów, który poparli słowa aktora.

"Pięknie powiedziane", "Chcę mi się płakać", "Nie wiem, czy to pomoże, ale popieram inicjatywę", "Wystarczy tych zniszczeń i ofiar", "Popieram każde zdanie, które powiedziałeś" - czytamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: ANDRASSZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości