Gwiazdy

Głos polskiego Google'a wylicytował mikrofon Tomasza Knapika. "Mikrofon Mistrza będzie pracował nadal"

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Prywatny mikrofon Tomasza Knapika wylicytował na aukcji WOŚP lektor mapy Google

Mikrofon, przy którym pracował Tomasz Knapik zyskał nowego właściciela. Syn zmarłego lektora wystawił prywatny mikrofon ojca na aukcji WOŚP. Przedmiot wylicytował Jarosław Juszkiewicz. Polacy kojarzą przede wszystkim jego głos w nawigacji mapy Google.

Lektorzy to artyści, których wygląd rzadko kojarzymy z prasy i telewizji. Bliższy jest nam ich głos, którym operują w pracy. Jeden z najbardziej cenionych polskich lektorów zmarł w zeszłym roku. Mowa o Tomaszu Knapiku, który pozostawił po sobie cenną pamiątkę. Teraz ten przedmiot trafił w ręce kolejnego lektora.

Mikrofon Tomasza Knapika trafił na aukcję WOŚP

Syn Tomasza Knapika zdobył się na wzruszający gest. Maciej Knapik jest dziennikarzem "Faktów" TVN. Mężczyzna wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, tak jak kiedyś wspierał ją Tomasz Knapik. Syn znanego lektora przekazał na licytację dwa mikrofony Tomasza Knapika.

"W odróżnieniu od tysięcy mikrofonów, przed którymi siadał mój tata przez całą swoją karierę, te były zupełnie osobiste, były tymi, na których pracował w domu" - powiedział Maciej Knapik w TVN 24.

Okazało się, że przedmiot należący do zmarłego lektora wylicytował inny znany głos. Niewiele osób może kojarzyć Jarosława Juszkiewicza. Jednak większość z nas ma konkretne skojarzenie słysząc hasło: "kieruj się na południe".

Anna Świątczak zniknęła z show-biznesu. "Po prostu tego nie dźwignęłam"
Anna Świątczak zniknęła z show-biznesu. "Po prostu tego nie dźwignęłam" Anna Świątczak po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim na jakiś czas zniknęła z show-biznesu. Teraz powiedziała, co było powodem. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Głos map Google wylicytował mikrofon Tomasza Knapika

Mikrofon Tomasza Knapika trafił w dobre miejsce. Przedmiot wylicytował Jarosław Juszkiewicz, czyli głos nawigacji polskiego Google'a. Lektor nabył mikrofon za ponad 15 tys. zł. Jarosław Juszkiewicz nie ukrywa ekscytacji. Pochwalił się zdobyciem pamiątki po Tomaszu Knapiku na Facebooku.

"Mikrofon Mistrza Tomasza Knapika będzie pracował nadal. Z prawdziwą radością wylicytowałem go na aukcji na rzecz WOŚP. Jestem szczęśliwy" - napisał lektor.

Jarosław Juszkiewicz postanowił odwdzięczyć się i zrobić coś jeszcze dla WOŚP. Zaoferował przejazd samochodem, w którym będzie żywą nawigacją.

"Niesamowite! Wczoraj po zakończonej aukcji przejażdżki ze mną w roli żywej nawigacji (1525 zł) odezwał się pan, który został w ostatniej chwili przelicytowany. Zadeklarował taką samą wpłatę, jeśli z nim też pojadę. Oczywiście, że pojadę! A zatem 3050 zł na WOŚP" – ogłosił na Facebooku.

Kim jest Jarosław Juszkiewicz? Jak wygląda głos map Google?

Jarosław Juszkiewicz jest dziennikarzem radiowym, działającym od 1991 do 2021 roku w katowickim ośrodku Polskiego Radia. Jest również właścicielem studia lektorskiego Polish Voices. Jednak głos lektora najbardziej kojarzą użytkownicy nawigacji Mapy Google. Jarosław Juszkiewicz użycza swojego głosu w ten sposób od 2007 roku. Dodatkowo nagrywa głos dla aplikacji Yanosik. Mężczyzna prowadzi również własny kanał w serwisie YouTube.

Jarosław Juszkiewicz zrealizował wiele audycji, które były poświęcone nauce, polityce i kulturze. Jako autor audycji dokumentalnych i edukacyjnych współpracuje z Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Przeczytaj więcej:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Andrzejczak/mwmedia

Pozostałe wiadomości