Gwiazdy

Jak Alec Baldwin zareagował na wieść o śmierci Halyny Hutchins? Nagranie trafiło do sieci

Gwiazdy

Autor:
Damara
Olszewska
Alec Baldwin został pozwany przez rodzinę Halyny Hutchins

Trwa śledztwo w sprawie tragicznej śmierci operatorki filmowej, która zginęła od strzału z broni z rąk światowej sławy aktora Aleca Baldwina. W Internecie pojawiło się rozdzierające serce wideo, w którym artysta dowiaduje się o tragedii.

22 października 2021 roku podczas kręcenia scen do filmu “Rust” w Nowym Meksyku, Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił koleżankę z planu oraz ranił drugą osobę. Aktor miał nie wiedzieć, że broń jest prawdziwa oraz naładowana. Nabój trafił Halynę Hutchins w klatkę piersiową. Nagranie, które obiegło już niemal cały świat, przedstawia aktora podczas przesłuchania na policji. 

Alec Baldwin dowiedział się, że koleżanka z planu zmarła po jego postrzale - nagranie

Film z przesłuchania aktora opublikował "The Sun". Do pokoju przesłuchań weszła jedna z kobiet upoważnionych do rozmowy z Alecem Baldwinem, by przekazać tragiczne wieści. Po twarzy i zachowaniu artysty widać wielki szok, ból i niedowierzanie. Po chwili powiedział, że musi opuścić pomieszczenie i zadzwonić do żony. 

Choć śledztwo w sprawie śmierci operatorki nadal się toczy, wstępnie ustalono, że zdarzenia na planie filmu były nieszczęśliwym wypadkiem. Według obrońców aktora, aż dwie inne osoby odpowiadały za sprawdzenie i dopilnowanie broni, której używa się podczas nagrań. Alec Baldwin miał być pewien, że w pistolecie nie ma pocisków lub są w nim ich atrapy.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

Alec Baldwin o śmiertelnym wypadku na planie filmu

Aktor niedługo po tragicznym wypadku opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych. 

"Nie ma słów, by wyrazić mój szok i smutek z powodu tego tragicznego wypadku, w którym zginęła Halyna Hutchins, żona, matka i bardzo podziwiana przez nas koleżanka" – napisał Alec Baldwin. 

Zapewnił także, że utrzymuje kontakt z mężem tragicznie zmarłej operatorki oraz oferuje jej rodzinie wszelką możliwą pomoc. 

Halyna Hutchins pochodziła z Ukrainy, z wykształcenia była dziennikarką. Ukończyła szkołę filmową w Los Angeles oraz studia w Kijowie. W 2019 roku amerykański magazyn "Cinematographer" nazwał ją wschodzącą gwiazdą kina. W sobotę 23 października Matt Hutchins, mąż tragicznie zmarłej operatorki  zamieścił w mediach społecznościowych oświadczenie.

"Halyna zainspirowała nas wszystkich swoją pasją i wizją, a jej spuścizna jest zbyt znacząca, by ująć ją w słowach (...) Proszę, poświęć trochę czasu, aby ją zapamiętać, a wszyscy będziemy dalej pracować razem, aby uczcić jej pamięć i naśladować jej determinację i kreatywność. Nasza strata jest ogromna" – napisał. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Damara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MEGA/GC Images

Pozostałe wiadomości